Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wymarzony domek na drzewie i inne drewniane zabawki…

Wymarzony domek na drzewie i inne drewniane zabawki… fot. Wymarzony domek na drzewie i inne drewniane zabawki…
Ojcowie z zacięciem stolarskim uwielbiają rozpieszczać swoje dzieci samodzielnie wykonanymi zabawkami z drewna. Doskonale sprawdzają się tutaj także wypychanki ze sklejki, z których rodzice wraz ze swoimi pociechami składają mebelki do domków dla lalek, samochody, dinozaury i wiele innych… O ile ciekawsze byłyby drewniane zabawki, gdyby nadać im koloru.

Jak wybierać farby do malowania zabawek?

Pierwszy warunek, jaki powinny spełniać wszystkie farby do zabawek to nietoksyczność. Farby bezpieczne dla dzieci są oznaczone symbolem „ABC Bezpieczna Zabawka” i to po nie powinniśmy sięgać planując malowanie drewnianych zabawek. Drugi warunek to przeznaczenie zabawki. Jeśli zabawka będzie użytkowana i przechowywana na zewnątrz powinniśmy ją zabezpieczyć farbą dekoracyjno-ochronną (http://www.pigmentologia.pl/oferta/farby/farba-do-drewna). Tego typu farby są kolorowe lub transparentne – możemy zatem zachować naturalny kolor drewna lub przemalować zabawkę na dowolny kolor z palety. Zabawki użytkowane i przechowywane wewnątrz wprawdzie nie wymagają ochrony przed wilgocią i promieniowaniem UV, mimo to do ich pomalowania można wykorzystać uniwersalne farby do drewna i lakiery. Nie poleca się jednak farb do parkietu, chyba że powłoką lakierniczą chcemy zabezpieczyć wieko skrzyni na zabawki lub blat stoliczka do zabawy. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność i sprawdzić, czy wybrany przez nas lakier do parkietu jest ekologiczny i nietoksyczny. W przeciwnym razie może się okazać szkodliwy dla naszego dziecka.

 

Dlaczego w poszukiwaniu farb do drewna warto zajrzeć do Studia Farb Pigmentologia w Warszawie?

Warszawskie Studio Pigmentologia to jeden z największych stacjonarnych sklepów z farbami i akcesoriami malarskimi. Znajdziesz tutaj ekologiczne farby do drewna, lakiery, emulsje, bejce – wszystko, co może się przydać stolarzowi hobbyście i profesjonaliście.

Do pracy z zabawkami dziecięcymi szczególnie polecamy uniwersalne emulsje do drewna i metalu marki Beckers. To farby ekologiczne i nietoksyczne, posiadające rekomendację PTA. Są bezpieczne dla dzieci, alergików oraz zwierząt domowych. Za ich wyborem przemawia m.in.:

  • uniwersalny charakter – to najlepsze farby do malowania drewna zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z ich pomocą odmalujesz zarówno domek na drzewie, jak i drewnianego konia na biegunach;
  • bogata gama kolorystyczna – podczas gdy większość uniwersalnych farb do drewna to farby białe i szare, farby Beckersa są kolorowe, w palecie znajdziemy farbę turkusową, różową, żółtą, a nawet przypominającą złotą;
  • doskonale konserwują drewno – farby zewnętrzne regulują absorbcję wilgoci oraz wysychanie drewna, podnosząc jego odporność na działanie promieniowania UV, z ich pomocą drewniana huśtawka i piaskownica zachowają funkcjonalność i piękny wygląd przez długi czas.

W stacjonarnym sklepie w Warszawie znaleźć można również farbę transparentną o dowolnym wykończeniu – farbę matową, półmatową i z połyskiem.

Wymarzony domek na drzewie i inne drewniane zabawki…
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.