Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca zasłabł i uderzył w drzewo. 44-latek z obrażeniami trafił do szpitala - tygodniowy raport sztumskich służb mundurowych.

Kierowca zasłabł i uderzył w drzewo. 44-latek z obrażeniami trafił do szpitala - tygodniowy raport sztumskich służb mundurowych. fot. redakcja
O licznych wypadkach drogowych w powiecie sztumskim oraz innych zdarzeniach, do których były wzywane sztumskie służby przeczytacie Państwo w raporcie tygodniowym.

Straż Pożarna:

Dnia 10-09-2018  o godzinie 15:44 w miejscowości Łabuń, na drodze wojewódzkiej w płomieniach stanął samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Trzy osoby jadące pojazdem na udało się wyjść na zewnątrz.

Dnia 11.09.2018 o godzinie 07:32 w miejscowości Mokajny doszło do pożar samochodu osobowego.

Dnia 14-09-2018  o godzinie 15:43 w miejscowości Litewki na drodze wojewódzkiej  zdarzył się wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych: Audi A3 i Kia Sportage. Trzy osoby uczestniczyły w zdarzeniu. Jedna osoba została poszkodowana (kierowca Audi) pod opieką Zespołu Ratowniczo Medycznego.

Dnia 15-09-2018 o godzinie 11:11 w miejscowości Sztum na ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego  wezwano strażaków do otwarcia drzwi w aucie marki Skoda Octavia. W środku pojazdu  znajdowało się dziecko - matka na zewnątrz pojazdu ( kluczyki znajdowały się w torebce w aucie ). Dziecko ok.3 lat było przytomne, płakało.

Od 10-16.09 br. sztumska straż interweniowała trzy raz w sprawie niegroźnych pożarów np. śmieci. Tyle samo wyjazdów zanotowano od 11-14.09 br. w sprawie usunięcia gniazd owadów.

 

Info : KP PSP Sztum

 

 

Policja:

 

Policjanci sztumskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w Litewkach, gdzie osobowe Audi uderzyło najpierw w inną osobówkę a następnie w drzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów którzy pracowali na miejscu zdarzenia wynika, że kierując samochodem marki Audi prawdopodobnie zasłabł  za kierownicą. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W piątek sztumscy policjanci otrzymali informację o wypadku drogowym w Litewkach, gdzie osobowe audi zderzył się najpierw z kią a później uderzył w  drzewo. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze. Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że kierujący audi 44-letni mieszkaniec powiatu prawdopodobnie  zasłabł za kierownicą w trakcie jazdy.  

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Policjanci apelują złe samopoczucie, czy zmęczenie za kierownicą może mieć bardzo poważne skutki i stanowić zagrożenia zarówno dla kierującego jak i innych użytkowników drogi. W przypadku zasłabnięcia należy zaprzestać kontynuowanie dalszej jazdy. Poprosić o pomoc przechodniów lub jeśli to możliwe samemu wezwać pomoc.

Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ, na nawet, 30 procent przyczyn wypadków śmiertelnych. Dlatego nie zaczynajmy długiej podróży, jeśli jesteśmy zmęczeni. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na zmęczenie jest odpoczynek.

Ponadto sztumscy policjanci odnotowali trzy kolizje:

1. 14.09.2018 r godz.16.10 Kalwa. kierujący Fordem 43 letni mieszkaniec powiatu nie zachował należytej odległości i otarła się o prawidłowo jadąca mazdę.

2. 15.09.2018 r godz. 16.10 Sztum- kierujący peugeotem podczas wyprzedzania uderzył w bok wyprzedzanego samochodu marki lexus

3. 15.09.2018 r godz. 17.00 w miejscowości Lipiec kierujący ciągnikiem zahaczył w prawidłowo jadącego seata

Nikt z uczestników tych kolizji nie odniósł obrażeń, wszyscy w chwil zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zastosowali wobec sprawców kolizji pouczenia.

 

 

 

 

Info: KPP Sztum

 

 

 

 

 

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.