Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Europejski Tydzień Mobilności: Policyjne kontrole w powiecie sztumskim - podsumowanie akcji EDWARD

Europejski Tydzień Mobilności: Policyjne kontrole w powiecie sztumskim - podsumowanie akcji EDWARD fot. pixabay.com
Wczoraj sztumscy policjanci przeprowadzili na terenie powiatu działania prewencyjno-profilaktyczne EDWARD. Była to już druga edycja akcji związana z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach.

We wszystkich krajach europejskich przeprowadzona wczoraj została akcja EDWARD promująca „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera.

Policjanci kontrolowali m.in. prędkość, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa, sprawdzali także trzeźwość kierujących.Pod policyjnym nadzorem byli także piesi. Sztumscy policjanci skontrolowali 22 pojazdy, pouczyli 21 osób, w tym także 1 pieszego.Najczęściej ujawnianym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości. To właśnie prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn groźnych wypadków drogowych.

Policjanci wzięli udział również w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej Nr 2 w Sztumie, gdzie opowiedzieli o podstawowych zasadach 
bezpieczeństwa na drodze.

Sztumscy policjanci apelują. Uważajmy na drogach. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi.Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

 

 

 

 

 

 

Info: KPP Sztum

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.