Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wybił szybę w synagodze. Policja poszukuje sprawcy. Udostępnij.

Wybił szybę w synagodze. Policja poszukuje sprawcy. Udostępnij. fot. Kanał Youtube KMP Gdańsk
Policjanci z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk- Wrzeszcz, w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia , do którego doszło 19 września około godziny 18 w Gdańsku przy ul. Partyzantów. Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze z Komisariatu III Policji w Gdańsku prowadzą czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, do którego doszło 19 września około godziny 18 w Gdańsku przy ul. Partyzantów.

Sprawca wybił szybę w synagodze, rzucając w jej okno kamieniem.

Na miejsce skierowano policjantów grupy dochodzeniowo- śledczej, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali na miejscu czynności procesowe. Policjanci przesłuchali świadków, na miejscu wykonano oględziny, technik zabezpieczył ślady.

Policjanci sprawdzają, jakie były okoliczności tego zdarzenia i czy doszło do niego w wyniku chuligańskiego wybryku, czy na tle religijnym. Równolegle policjanci pionu prewencji oraz pionu kryminalnego weryfikują zebrane informacje i szukają osoby, która wybiła szybę w synagodze. Przyjęto zawiadomienie o przestępstwie , które wstępnie zostało zakwalifikowane jako narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci do prowadzonego postępowanie zabezpieczyli ponadto materiał dowodowy w postaci monitoringu, który zarejestrował sprawcę tego przestępstwa.

Związek ze sprawą może mieć mężczyzna, którego wizerunek publikujemy. Wszystkie osoby, które rozpoznają tego mężczyznę lub mają informacje mogące pomóc w ustaleniu ich tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z Komisariatem III Policji w Gdańsku. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc na numer telefonu oficera dyżurnego: (58) 521-15-22 lub przesłać informację na adres mailowy: komendant.kp3@gd.policja.gov.pl albo zgłosić się do najbliższej jednostki Policji.

 

 

 

 

 

 

 

Info/foto/video: Kanał Youtube KMP Gdańsk

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Student Prawa
Student Prawa 21.09.2018, 12:54
Widocznie coś ma do Żydów. Jego sprawa.
(.) (.)
(.) (.) 21.09.2018, 19:21 (odpowiedź do Student Prawa)
"Coś mam" do Ciebie. Wybiję Ci szybę w domu (hipotetycznie). To będzie moja sprawa?