Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Krajanka oraz susz tytoniowy warte blisko 2 mln zł zabezpieczone przez Straż Graniczną.

Krajanka oraz susz tytoniowy warte blisko 2 mln zł zabezpieczone przez Straż Graniczną. fot. http://www.wm.strazgraniczna.pl/
Krajankę oraz susz tytoniowy o szacunkowej wartości blisko 2 mln. zł ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach. Zabezpieczono maszynę do krojenia tytoniu, urządzenia pomocnicze oraz telefony komórkowe. Na gorącym uczynku zatrzymano dwóch mieszkańców Łodzi.

Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach w trakcie prowadzonych czynności służbowych ustalili, że na jednej z posesji w województwie łódzkim działa nielegalna krajalnia tytoniu. 20 września br.  wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wkroczyli na teren wytwórni.

W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono ponad 2 000 kg krajanki tytoniowej oraz prawie 1 200 kg suszu tytoniowego o łącznej wartości 2 mln zł. Funkcjonariusze SG na miejscu zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 37-lat w trakcie załadunku worków z krajanką tytoniową, celem ich dalszej dystrybucji. Gdyby nielegalny towar trafił na polski rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby prawie 2,7 mln zł.

Mieszkańcom Łodzi zostały przedstawione zarzuty udziału w nielegalnej produkcji wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Pabianicach nadzorujący postępowanie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Funkcjonariusze z PSG w Grzechotkach na poczet przyszłych kar zabezpieczyli 200 euro oraz samochód osobowy o szacunkowej wartości 20 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczyli 47 tys. zł jako korzyść majątkową pochodzącą z przestępstwa podlegającą przepadkowi.

Dalsze czynności w sprawie, która jest rozwojowa prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

 

 

 

 

Info/ foto/ video : http://www.wm.strazgraniczna.pl/

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.