Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Cała Polska czyta dzieciom”: Sztumski funkcjonariusz policji z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1

„Cała Polska czyta dzieciom”: Sztumski funkcjonariusz policji z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 fot. KPP Sztum
Policjant Ruchu Drogowego sztumskiej komendy odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sztumie. Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Kolejny raz policjanci z sztumskiej komendy wzięli udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Założeniem tej kampanii jest dwudziestominutowe, codzienne czytanie dzieciom, propagowane jako mądry sposób spędzania czasu z dziećmi i najlepsza inwestycja w ich przyszłość. Tego zadania podjął się sierż. sztab. Sebastian Zwoliński, który czytał dzieciom z klas 1 i 2 ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sztumie przygody Gangu Słodziaków.

W drugiej części spotkania funkcjonariusz ruchu drogowego w ramach działań profilaktycznych „Bezpieczny w drodze do szkoły” oraz „Bezpieczny w domu” przybliżył uczniom wiele zasad bezpiecznego w różnych sytuacjach jakie mogą ich spotkać.. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i dzieliły się własnymi przeżyciami. Ponadto dzieci przypomniały sobie jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numer alarmowy w przypadku, gdy są świadkami jakiegoś wydarzenia lub potrzebna jest pomoc. 

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przygód Gangu Słodziaków. Uśmiechów i podziękowań ze strony dzieci było co nie miara.

 

 

 

 

 

 

 

Info: pomorska.policja.gov.pl

Foto: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.