Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat malborski: Jechał 200 km/h. 51-latek straci prawo jazdy.

Powiat malborski: Jechał 200 km/h. 51-latek straci prawo jazdy. fot. pixabay.com
Wczoraj na terenie powiatu malborskiego były prowadzone działania pn. „ Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działaniach oprócz malborskich policjantów brali udział funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim oraz z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku. W wyniku przeprowadzonej akcji mundurowi zatrzymali prawo jazdy 51-letniemu mieszkańcowi Olszyna, który kierując mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 111 km/h popełniając przy tym szereg innych wykroczeń.

W środę 17 października malborscy policjanci wraz z funkcjonariuszami z nowodworskiej komendy i z Oddziałów Prewencji Policji w Gdańsku przeprowadzili działania „Bezpieczna droga krajowa nr 22”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Mundurowi zwracali także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku.

Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych działań zatrzymali kierującego mercedesem, który jechał z prędkością ponad 200 km/h przekraczając dozwoloną prędkość o 111km/h. Ponadto 51-letni mieszkaniec Olsztyna naruszył szereg innych przepisów np. wyprzedzając na łuku drogi, zmuszając pojazdy jadące z naprzeciwka do hamowania i zjeżdżania na pobocze, powodując zagrożenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Brawurowa jazda tego kierowcy została nagrana na wideorejestratorze. Policjanci za popełnione wykroczenia zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Teraz mężczyźnie grozi wysoka grzywna i zatrzymanie uprawnień do kierowania nawet na okres 3 lat.

W trakcie przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 89 pojazdów. Ujawniając 13 przekroczeń dozwolonej prędkości oraz 9 innych wykroczeń. Ponadto policjanci zatrzymali również kierującego volkswagenem, który miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i jak się okazało po sprawdzeniu go w policyjnych systemach posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Za złamanie zakazu sądowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

 

 

 

 

Info: KPP Malbork

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.