Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czeka praca w policji w Malborku. Nabór w grudniu, ale kandydaci już mogą się zgłaszać w miejscowej komendzie

  • Wydanie nr 225/2020
  • 22 pażdziernika 2018, 10:54
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 7 komentarzy
Czeka praca w policji w Malborku. Nabór w grudniu, ale kandydaci już mogą się zgłaszać w miejscowej komendzie fot. źródło: internet
W policji w całym kraju są wakaty, nie inaczej jest w Malborku. Komendant powiatowy zachęca do zgłaszania się osoby, które chciałyby pełnić służbę w tej formacji.

- Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją - informuje Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Ostatni nabór w tym roku odbędzie się 27 grudnia, ale komendant powiatowy w Malborku już zachęca wszystkich zainteresowanych pracą w policji do osobistego zgłoszenia się (ul. de Gaulle'a 3) lub kontaktu telefonicznego pod numerem 55 270 28 26 

z Wydziałem Kadr malborskiej jednostki, gdzie otrzymają szczegółowe informacje o warunkach i zasadach przyjęcia do służby. Zgłaszający się bezpośrednio do tutejszej komendy będą mieli szansę na zatrudnienie właśnie w Malborku, jeśli tego by oczekiwali.

W policji może służyć obywatel RP, niekarany, o nieposzlakowanej opinii, korzystający w pełni z praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto mężczyźni powinni mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Po przyjęciu do służby nowo przyjęty funkcjonariusz odbywa 5,5-miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe w jednej z policyjnych szkół. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej jest oddelegowany do pełnienia służby

w Oddziale Prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 49 dni (czyli 37 służb).

- Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj. zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych policji. Po zakończeniu adaptacji funkcjonariusz trafia do jednostki docelowej, czyli na przykład do Komendy Powiatowej Policji w Malborku, gdzie rozpoczyna pełnienie codziennej służby i już jest w naszych szeregach - wyjaśnia mł. asp. Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa KPP Malbork.

 

 

Źródło: malbork.naszemiasto.pl

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Dubaj
Dubaj 23.07.2019, 03:19
Trudny zawód bardzo psychę ora mam dwóch sąsiadów co muszą po służbie odreagować i chleja raz jeden raz drugi na zmianę a jak się spotkają to razem dają w czapę do 2-4 rano alkoholicy jak nie dają rady sobie z psychika to nie nadają się.na AA tylko ich wysłać lub psychiatry
z innego woj.
z innego woj. 05.11.2018, 22:25
te dłuuuugie komentarze to niestety opis rzeczywistości w tej firmie - może inne województwo ale realia te same
Binio
Binio 24.10.2018, 20:41
Zaczerpnięto u źródeł:
Jeżeli można to rozbiorę powyższy cytat na poszczególne zdania:
1. Chcesz pomagać innym?- będziesz pomagał swoim przełożonym wyrobić narzucone na nich normy w postaci "progów satysfakcji". Bo to będzie wiązało się z nagrodami głównie dla nich.
2. Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny?- postawimy cię w kordonie i jak zezwierzęceni kibole będą na ciebie pluć będziesz mówił że pada deszcz.(jest to wersja soft bo zdarza się że na głowę lecą kamienie i butelki) W kordonie będziesz stał nie tylko naprzeciw kibolom...
3. Szukasz ciekawej i stałej pracy?- będziesz jeździł na interwencje w których będziesz musiał stanąć oko w oko z naćpanym(nie wiadomo czym) i pijanym troglodytą/agresorem który właśnie rozniósł pół bloku a w chwili obecnej biega po ścianach a ty w ramach ustawy o śPB będziesz "mógł" go obezwładnić... Tylko pamiętaj że będziecie tylko we dwóch a posiłki przyjadą może za godzinę bo nie ma ludzi. I najważniejsze jeżeli przekroczysz uprawnienia lub ich nie dopełnisz w ferworze podjętej interwencji, wszczniemy ci postępowanie które może zakończyć się nawet wydaleniem ze służby.(O pseudo znawcach prawa z telefonem komórkowym w ręku i nagrywającym przebieg interwencji nawet się nie będę rozpisywał)
4. Służba w policji to szczególny rodzaj misji- to zdanie akurat jest najbardziej prawdziwe. Z naciskiem na "szczególny rodzaj"- ale o tym przekonasz się już po wstąpieniu w szeregi tej instytucji
5.To zawód dla ludzi z pasją- patrz pkt 4.
Policjant
Policjant 24.10.2018, 05:47
Odradzam szczerze!
zawiedziony
zawiedziony 23.10.2018, 15:19
1. Szkolenie trwa prawie 7 miesięcy, z czego część w systemie skoszarowanym (śpisz w szkole policji, po pewnym czasie jak masz blisko do domu to możesz na noc wracać do siebie). W sumie dosyć dobre doświadczenie jeśli masz 20-kilka lat i jesteś poukładany, a nauka nie jest dla Ciebie problemem.
2. Zauważcie, że nawet nie zająknęli się o zarobkach w tym ogłoszeniu, będą chcieli płacić Wam w walutach "pasja" i "etos" gdzie kurs wymiany wynosi 1etos=0 zł. A na poważnie: 1900/msc na szkole, 2600 po szkole, do ok. 3000 zł po 3 latach. Potem to już loteria, ale 5000 dochodu to niespełnione marzenie 90% policjantów, nawet tych z 30-letnim stażem. Wszystko "na rękę".
3. "Stała praca" - już w szkole będziecie straszeni zwolnieniem dyscyplinarnym lub dla dobra służby, a w codziennej służbie będzie tylko gorzej. Do tego co jakiś czas przełożony i prokurator będzie się starał Wam udowodnić, że źle wykonujecie swoje obowiązki i zasługujecie na areszt i więzienie. Może spotka Cię to tylko raz w trakcie kariery, a może nawet tylko Twoich kolegów, ale poczujesz się wówczas jak zastraszone dziecko. Sąd pracy Cię nie obroni, bo to SŁUŻBA a nie praca!
4. Niesienie pomocy... CZASEM tak. Częściej głupie wypełnianie statystyki pod batogiem innego więźnia statystyki.
Ogólnie artykuł to reklama służby, a nie jej rzeczywisty obraz. Podzielcie entuzjazm autora przez dwa i otrzymacie prawdziwą atrakcyjność oferty Policji. Jeśli ciągle Wam to odpowiada - próbujcie :)
Franek
Franek 23.07.2019, 03:11 (odpowiedź do zawiedziony)
No tak to bardzo stresująca praca