Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kontrole policyjne na terenie Sztumu. Akcja „PIESI”.

Kontrole policyjne na terenie Sztumu. Akcja „PIESI”. fot. pixabay.com
Policjanci Ruchu Drogowego sztumskiej komendy jutro przeprowadzą działania prewencyjno – kontrolne „PIESI”, które będą również przeprowadzone na terenie całego województwa pomorskiego.

Prowadzone w dniu 23 października działania prewencyjno-kontrolne, ukierunkowane będą w szczególności na pieszych, którzy często swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów i  poprawę relacji między tymi uczestnikami.

Sztumscy policjanci zwracać będą szczególną uwagę na zgodne z przepisami poruszanie się na drogach bez wydzielonych chodników i używanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, elementów odblaskowych.

Mundurowi będą reagować bezwzględnie wobec kierujących naruszających prawa pieszych i na wykroczenia popełniane przez pieszych. Funkcjonariusze będą nakładać grzywny w drodze mandatów karnych, np. za przechodzenie w miejscu niedozwolonych, czy też za brak elementów odblaskowych u pieszych poruszających się poza terenem zabudowanym po zmierzchu.

 

 

 

 

Info: KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.