Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spotkanie w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa” w Myślicach.

  • Wydanie nr 223/2020
  • 24 pażdziernika 2018, 10:37
  • Redakcja
  • Na sygnale
Spotkanie w ramach programu „Uczę się bezpieczeństwa” w Myślicach. fot. https://pomorska.policja.gov.pl
Głównym celem programu „Uczę się bezpieczeństwa” jest potrzeba uczenia najmłodszych uczestników ruchu drogowego podstawowych zasad bezpieczeństwa. Projekt ten realizowany jest poprzez formę zabawy i zajęć praktycznych, podczas których dzieci uczą się, jak być świadomym zagrożeń i jak ich unikać, a w razie potrzeby w jaki sposób reagować i kogo prosić o pomoc.

Tym razem policjanci z KPP w Sztumie odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Myślicach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się m.in. dlaczego powinny zawsze siedzieć w ochronnych fotelikach i o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa. Najważniejsza informacja  przekazana najmłodszym dotyczyła obowiązkowego informowanie rodziców o swoim miejscu zabawy, a także unikania propozycji spacerów z obcą osobą. Policjanci przekazali również informacje, jak właściwie zachować się w momencie ataku psa.

 

Sztumscy policjanci regularnie biorą udział w spotkaniach w ramach tego programu. Podczas spotkań z dziećmi propagują i uczą zasad właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Dzięki temu wierzą, że policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, do której mogą zwrócić się o pomoc i nie muszą się go bać.  

Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści dostali odblaskowe kamizelki. 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.