Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kilka tysięcy pokrzywdzonych osób - pomorska policja rozbiła grupę przestępczą kierowaną przez 35 - letnią kobietę.

Kilka tysięcy pokrzywdzonych osób - pomorska policja rozbiła grupę przestępczą kierowaną przez 35 - letnią kobietę. fot. pomorska.policja.gov.pl
Specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości gospodarczej policjanci ze Słupska we współpracy z  funkcjonariuszami KWP w Gdańsku i Prokuraturą w Słupsku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się praniem pieniędzy, wyłudzaniem pożyczek, a także wieloma oszustwami.

Funkcjonariusze szacują, że w całym kraju może być poszkodowanych nawet 3 tysiące osób. Grupa działała głównie w cyberprzestrzeni, wyłudziła od różnych instytucji parabankowych ponad 1000 pożyczek na kwotę 1,7 miliona złotych.

W wyniku działań policji, w poniedziałek, 22 października, zatrzymano 10 mieszkańców woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego w wieku od 20 do 36 lat. Zatrzymane osoby trafiły do policyjnego aresztu. Prokurator przedstawił im prawie 1500 zarzutów, w tym ponad tysiąc kobiecie kierującej grupą. Zdaniem mundurowych sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza się dalszych zatrzymań.

 

Zgodnie z kodeksem karnym, za popełnienie przestępstwa oszustwa w związku z działaniem w  zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 12 lat.

 

 

 

Informacja: pomorska.policja.gov.pl

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Bruksela
Bruksela 25.10.2018, 15:29
………………DLACZEGO BEATA NIE LUBI TUSKA - KONIECZNIE MUSIMY POWRÓCIĆ DO BRUKSELI ……………po nocy którą z konieczności musiała spędzić w Brukseli z Waszczykowskim wszystko się wyjaśniło ! Szydło pojechała na szczyt UE - SZCZYTOWAĆ i to z orgazmem ! Była przygotowana i napalona /kusa haleczka, koronkowe majteczki, jedna broszka przy klapie druga wygolona, gadżety pod poduszką i takie tam/. A przystojny Pan Tusk nie zapewnił Jej nawet gry wstępnej ! No to się kobieta wkur…wiła na Pana Tuska ! Ja się babie nie dziwię ! Każda by się wkur…wiła ! Żadna kobieta nie wybaczy takiego poniżenia ! Która z Was chciała by szczytować z konieczności z Waszczykowskim ? No która ? Żadna ! Prawda ? Pozdrawiam !