Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Potrącenie pieszej bez odblasków, pożar mieszkania, zderzenie auta z łosiem- raport sztumskich służb mundurowych

Potrącenie pieszej bez odblasków, pożar mieszkania, zderzenie auta z łosiem- raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O potrąceniu pieszej, która była pod wpływem alkoholu w Dąbrówce Malborskiej, zderzeniu auta osobowego z łosiem i innych wydarzeniach informują sztumskie służby mundurowe w raporcie tygodniowym

STRAŻ POŻARNA:

 

22-10-2018 o godzinie 16:43 w miejscowości Krasna Łąka W budynku mieszkalnym wielorodzinny paliło się jedno z mieszkań zamieszkałe przez 2 osoby dorosłe. Mieszkańcy opuścili samodzielnie palące się pomieszczenie. W środku duże zadymienie. Pozostali mieszkańcy domu również opuścili swoje mieszkania wychodząc na zewnątrz. Osoby postronne gaszą pożar. Policja była obcecna na miejscu pożaru.

23-10-2018 o godzinie  17:20 w miejscowości Zakręty, droga wojewódzka. Samochód osobowy marki Dacia po zderzeniu z łosiem uderzył w drzewo, znalazł się ok 4m poza drogą, za samochodem leży martwy łoś. Na miejscu zderzenia policja oraz pogotowie. Dwie osoby zostały poszkodowane przytomne pod opieką ZRM.

27-10-2018 o godzinie 06:12 w miejscowości Tulice palił się samochód osobowy Opel Corsa, był gaszony przez osoby postronne. Blaszak znajdował się ok. 15m od budynku mieszkalnego.

 

Od 22 października do 29 października 2018 r. sztumscy strażacy dostali wezwania do:

- 8 złamanych drzew w skutek silnego wiatru 

- 1 usunięcie rozlanej plamy oleju

- 1 usunięcie rozsypanego rzepaku

 

Info : KP PSP Sztum

 

POLICJA:

 

W sobotę wieczorem policjanci z sztumskiej komendy pracowali przy wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Dąbrówka Malborska. Kierowca osobowego audi potrącił pieszą. Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 59-latka szła nieprawidłowa stroną jezdni bez elementów odblaskowych. Kobieta została przetransportowana do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący autem był trzeźwy. Natomiast pieszy miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

 

Policja przypomina.
 

Odblaski to jeden z najtańszych, najprostszych, a zarazem najłatwiejszych w zastosowaniu sposób na zwiększenie swojego bezpieczeństwa. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów.

Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego. W myśl przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu poza 
obszarem zabudowanym, musi mieć odblaski umieszczone w widocznym miejscu dla innych użytkowników ruchu.

Za brak elementów odblaskowych grozi 100-złotowy mandat.

 

 

 

Info: KPP Sztum


 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.