Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg: Zsunął się do zimnego potoku. Szybka pomoc grzybiarza i leśniczego uratowała starszego mężczyznę.

Elbląg: Zsunął się do zimnego potoku. Szybka pomoc grzybiarza i leśniczego uratowała starszego mężczyznę. fot. Nadleśnictwo Elbląg
W miniony czwartek do biura Nadleśnictwa Elbląg zgłosił się starszy mężczyzna z prośbą o pomoc.

Okazało się, że spacerując po Elbląskiej Bażantarni natknął się na grzybiarza (także w podeszłym wieku), który zsunął się do potoku prosto ze ścieżki przy czerwonym szlaku. Po udzieleniu mu pomocy i wyciagnięciu z zimnego potoku, mężczyzna udał się do leśników po pomoc. 

Pracownicy nadleśnictwa natychmiast podjęli działania mające na celu zlokalizowanie poszkodowanego. Powiadomiony został leśniczy Leśnictwa Dębica, który po krótkich poszukiwaniach odnalazł poszkodowanego i wezwał pomoc, a po przyjeździe pogotowia pomógł ratownikom przetransportować poszkodowanego i mocno wychłodzonego mężczyznę do karetki. 

Dzięki sprawnemu działaniu i szybko przekazanej informacji udało się uratować starszego Pana przed śmiercią z wychłodzenia  za co serdecznie dziękujemy. 
 

 

Pamiętajmy!

 

Udając się do lasu należy zawsze być odpowiednio przygotowanym. Trzeba być ubranym stosownie do pory roku, mieć naładowany telefon komórkowy, należy powiadomić kogoś bliskiego o kierunku, w którym się udajemy i mieć ze sobą wodę oraz coś do jedzenia

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Nadleśnictwo Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarosław
Jarosław 01.11.2018, 19:36
……………………………..Ś.p. Lech Kaczyński - mój brat, nie mówił żeby Jego Pomników nie odlewać ze spiżu - tylko żeby się przy nich nie odlewać !