Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ukradł żelki i 50 kilogramów krówek.

  • Wydanie nr 226/2020
  • 3 listopada 2018, 11:43
  • KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
  • Na sygnale
Ukradł żelki i 50 kilogramów krówek. fot. Ukradł żelki i 50 kilogramów krówek.
Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie 19- letni mężczyzna, który w nocy włamał się do samochodu dostawczego i ukradł z niego żelki o wartości blisko tysiąca złotych oraz 50 kilogramów krówek. W ręce policjantów trafił również rówieśnik zatrzymanego, który próbował sprzedać ukradzione słodycze. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo 5 lat.

31 października policjanci przejęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do samochodu dostawczego. Do przestępstwa doszło w nocy w rejonie gdańskiej Oruni. Sprawca wyłamał zamki w samochodzie i ukradł z niego kartony ze słodyczami o wartości blisko 2,5 tysiąca złotych. W kartonach znajdowały się żelki oraz 50 kilogramów krówek.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i jeszcze tego samego dnia zdobyli informacje o tym, kto może być sprawcą tej kradzieży.

Kryminalni wieczorem zapukali do drzwi mieszkania 19-letniego gdańszczanina. W jednym z pokoi tak jak przewidywali policjanci, znaleźli i zabezpieczyli ukradzione słodycze, które zostały po wykonanych czynnościach zwrócone właścicielowi. Tego samego dnia kryminalni z Oruni zatrzymali do tej sprawy jeszcze jedną osobę, która usłyszała zarzut umyślnego paserstwa. 19-letni mężczyzna, pomagał zatrzymanemu mieszkańcowi Gdańska zbyć ukradziony towar sprzedając mi.in. 5 kilogramów krówek po okazyjnej cenie.

19-latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, potem w prokuraturze przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu, którego dopuścił się w warunkach recydywy. Wobec 19-latka sąd na wniosek prokuratora zastosował areszt na najbliższe trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, za paserstwo 5 lat.

KOMENDA WOJEWÓDZKA POLICJI W GDAŃSKU
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.