Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Liczne zgłoszenia pożarów w powiecie sztumskim - tygodniowy raport służb mundurowych.

Liczne zgłoszenia pożarów w powiecie sztumskim - tygodniowy raport służb mundurowych. fot. redakcja
O licznych wezwaniach do pożarów w powiecie sztumskim oraz innych interwencjach sztumskich służb mundurowych przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym.
Dnia 29-10-2018 o godzinie 20:51 w miejscowości Gościszewo palił się balot siana. Sztumscy strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną.
Ugaszono pożar, następnie przelano pogorzelisko wodą. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi.
 
Dnia 29-10-2018 o godzinie 21:42 w miejscowości Mikołajki Pomorskie, ul. Dworcowa paliły się budynki gospodarcze.
Sztumskie służby zabezpieczyły miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Strażacy polali wodą przylegający budynek, kolejny prąd wody został podany na źródło ognia. Ze względu na pokrycie dachu wystąpiło duże zadymienie. Dojazd zastępów z JRG Sztum. Podanie kolejnego prądu wody .W bliskiej odległości od źródła pożaru znajdowały się ekrany akustyczne PKP, które uległy częściowemu zniszczeniu. Użyto wentylatorów oddymiających. Zlokalizowano pożar, przekierowano jedne prąd wody na palące się drzewo. Na miejsce pożaru przybyła również policja. Służby poddały kontroli  wszystkie pomieszczenia przyległe do budynków objętych pożarem przy pomocy kamery termowizyjnej. Stwierdzono brak zagrożenia, ze względu na niestabilną konstrukcję jednego z budynków objętych pożarem podjęto decyzję o rozebraniu. Ze względu na brak możliwości ugaszenia drzewa zostało ono usunięte przy pomocy pilarki. Drugie pomieszczenie zostało przekazane właścicielowi. 
 
Dnia 30-10-2018 o godzinie 06:30 JRG w miejscowości Gościszewo paliły się liście na cmentarzu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlną. Ugaszono i przegarnięto liści widłami, następnie przelano pogorzelisko wodą. Dogaszenie pozostałych zarzewi ognia. 
 
Dnia 30-10-2018 o godzinie 11:00 w miejscowości Czernin, ul. Akacjowa. 
W mieszkaniu w budynku wielorodzinnym ulatniał się gaz. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych. Dokonanie pomiarów na obecność gazów niebezpiecznych w mieszkaniu zgłaszającej i na klatce schodowej - 0pp. Strażacy zakręcili gaz w łazience. Wystawiono zakaz eksploatacji piecyka gazowego w łazience, który mógł być przyczyną emisji CO, oraz przewodu wentylacyjnego do czasu wykonania ekspertyzy. 
 
Dnia 31-10-2018 o godzinie 06:29 w miejscowości Gościszewo 85a, paliła się sterta liści na terenie cmentarza. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu pożarniczego. Rozwinięcie linii gaśniczej W-25 i podanie prądu wody w natarciu na ognisko pożaru. Następnie rozgarnięto sterte i dogaszono.
 
Dnia 31-10-2018 o godzinie 07:43 w miejscowości Sztum, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - sklep Pepco. Sztumscy strażacy zostali wezwani do palącej się elewacji. Usunięto nadpaloną części elewacji budynku w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.  Na miejsce zdarzenia przyjechał również patrol policji. Przekazano zdarzenie kierowniczce sklepu Pepco. 
 
Dnia 01-11-2018 12:19 w miejscowości Gronajny sztumscy strażacy dostali wezwanie do palącej się trawy. Zabezpieczono miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Ugaszenie, zakończenie działań, powrót zastępu do jednostki.
 
Dnia 02-11-2018 o godzinie 12:32 w miejscowości Sztum, Jezioro Barlewickie.
Sztumska straż pożarna  wyciągnęła osobę poszkodowaną z wody, przeprowadzono badania przez ratownika medycznego, poszkodowany zgłasza ból nogi prawej, uraz st. skokowego prawego-stabilizacja przy pomocy szyny kramera, nadciśnienie tętnicze 180/100. Podano leki przeciwbólowe i na nadciśnienie tętnicze, termoizolacja.
 
Dnia 05-11-2018 o godzinie 04:06 w miejscowości Mikołajki Pomorskie, ul. Zatorze w budynku jednorodzinnym paliły się śmieci. Odłączono prąd do budynku. Ratownicy weszli do piwnicy w aparatach ODO i ugasili palące się śmieci składowane przy piecu. Przewietrzono pomieszczenia. Kontrola kamerą termowizyjną pomieszczeń piwnicy- stwierdzono brak zagrożenia. Kontrola całego budynku urządzeniem Multipro na obecność CO-stwierdzono brak zagrożenia.
 
 
 
 
 
Info: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.