Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Intel Extreme Masters 2019 - turniej e-sportowy ponownie w Polsce!

Intel Extreme Masters 2019 - turniej e-sportowy ponownie w Polsce! fot. Intel Extreme Masters 2019 - turniej e-sportowy ponownie w Polsce!
Sport elektroniczny to rosnąca na popularności forma rywalizacji, której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Turnieje e-sportowe coraz częściej zestawia się z tradycyjnymi wydarzeniami sportowymi, a finał tegorocznej edycji Intel Extreme Masters ponownie odbędzie się w Polsce! Fani gier komputerowych z pewnością licznie zjawią się w marcu w katowickim Spodku.

E-sport ma już ponad 30 lat!
 

Dla wielu graczy taka informacja może być szokująca, natomiast e-sport nie jest tworem wynikającym z popularyzacji sprzętu komputerowego i gier online w XXI wieku. Pojedynki graczy w cyfrowym świecie jako forma współzawodnictwa pojawiły się już we wczesnych latach 70. Wszystko zaczęło się od automatów i stołów pinballowych, a przez brak swobodnego dostępu do sprzętu PC lub konsol całość wydarzeń odbywała się w jednym salonie. Za pierwsze udokumentowane zawody e-sportowe uważa się mistrzostwa świata w Space Invaders, które w 1980 roku rozegrano na konsoli Atari, a całe wydarzenie przyciągnęło uwagę blisko 10 tysięcy fanów kultowej gry komputerowej.

Kamieniem milowym dla rozwoju e-sportu był turniej Red Annihilation, który rozegrano 17 lat po pamiętnych mistrzostwach Space Invaders. Międzynarodowy turniej w Quake w 1997 roku wygrał Dennis Fong i tym samym stał się nowym właścicielem Ferrari 328 GTS. Od tamtego czasu popularność takich wydarzeń i pula ich nagród stale rosła, a dziś finały jednego z największych turniejów e-sportowych na świecie rozgrywane są w Polsce. Intel Extreme Masters to rozgrywki cieszące się ogromnym zainteresowaniem, a bilety na finały IEM w Katowicach można nabyć klikając w następujący link https://www.alebilet.pl/bilety/intel_extreme_masters_2019.
 

IEM – z czym to się je?
 

Intel Extreme Masters jest jedną z największych serii międzynarodowych turniejów e-sportowych odbywającą się w największych miastach na całym świecie. Pierwszy raz wydarzenie odbyło się w 2006 roku, a finał rozgrywek pierwotnie rozgrywano w niemieckim Hanowerze. Od 2013 roku finały IEM odbywają się w Polsce. Najlepszych graczy z całego świata gości hala katowickiego Spodka oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Od 2017 roku wydarzeniu towarzyszy również Meetup, czyli spotkanie integrujące największych w Polsce youtuberów z ich widzami.

Podczas finałów w 2019 roku, podobnie jak we wcześniejszych latach, kibice będą mogli doświadczyć zmagać graczy w najpopularniejszych produkcjach, takich jak DotA2, Counter Strike: Global Offensive, Playerunknown’ Battleground oraz StarCraft II. Nadchodząca edycja Intel Extreme Masters będzie wyjątkowa. Turniej w końcu doczekał się rangi Majora w grze Counter-Strike Global Offensive, a to oznacza, że kolejna odsłona rozgrywek będzie najbardziej lukratywnym wydarzeniem w historii IEM.

Jedno z największych wydarzeń e-sportowych na świecie, którego finały od kilku lat regularnie rozgrywane są w Polsce rozpocznie się 14 lutego 2019 roku fazą The Challengers Stage. Następnie, w dniach 21-24 lutego w trakcie fazy The Legends Stage najlepsi gracze będą rywalizować w play-offach o przepustkę do finału rozgrywanego pomiędzy 28 lutego, a 3 marca w katowickim Spodku.

 

Intel Extreme Masters 2019 - turniej e-sportowy ponownie w Polsce!
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.