Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Włamywał się do sklepów przez 4 miesiące. Wpadł pijany.

  • Wydanie nr 223/2020
  • 15 listopada 2018, 22:05
  • KWP w Gdańsku
  • Na sygnale
W nocy z poniedziałku na wtorek malborscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który wybił szybę i włamał się do sklepu w centrum Malborka i ukradł kilka butelek alkoholu powodując straty o łącznej wartości 1000zł. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze ustalili, że 47-latek był sprawcą jeszcze innych włamań i kradzieży, które miały miejsce na terenie miasta w ciągu ostatnich 4 miesięcy na łączną kwotę strat ponad 3000zł. Dodatkowo mężczyzna dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy. Wczoraj śledczy przedstawili podejrzanemu zarzuty. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi do 15 lat więzienia.

W nocy z poniedziałku na wtorek około północy dyżurny malborskiej policji został powiadomiony, że prawdopodobnie doszło do włamania do jednego ze sklepów w centrum miasta, zgłaszający słyszał jak ktoś rozbija szybę. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili fakt włamania i po niezwłocznej penetracji terenu zatrzymali mężczyznę, który ukradł z tego sklepu kilka butelek alkoholu.

 

Straty wyceniono na łączną sumę 1000 zł. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Skradziony towar w całości został odzyskany i przekazany właścicielowi sklepu. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas przesłuchania 47-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego przyznał się jeszcze do kilku innych włamań i kradzieży, do których doszło na terenie miasta w ciągu ostatnich 4 miesięcy na łączną kwotę strat ponad 3000zł, przy czym dokonał tego w warunkach recydywy.

 

Wczoraj śledczy przedstawili mężczyźnie zarzuty. Sąd na wniosek policjantów i Prokuratora postanowił o zatrzymaniu mężczyzny w areszcie śledczym. Za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

KWP w Gdańsku
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.