Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak zostać policjantem? Spotkanie sztumskich policjantów z uczniami.

Jak zostać policjantem? Spotkanie sztumskich policjantów z uczniami. fot. www.pomorska.policja.gov.pl
Policjanci z sztumskiej komendy spotkali się z uczniami, gdzie rozmawiali z młodymi ludźmi o zawodzie policjanta i zasadach przyjęcia do służby. Przyszli absolwenci mogli dowiedzieć się jak wygląda droga do służby w Policji oraz na czym polega praca policjanta. Stróże prawa zachęcali również młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie podczas spotkań z uczniami propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Jedno z takich spotkań zostało zorganizowane wczoraj w świetlicy sztumskiej jednostki. 

W czasie spotkania młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Mundurowi omówili również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy. Stróże prawa podkreślali w trakcie spotkania, że służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym. 

Policjanci omówili też specyfikę swojej pracy. Zachęcali młodych ludzi, aby po zakończeniu szkoły zdecydowali się na wstąpienie w policyjne szeregi. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli również o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie w zakładce „Praca w Policji” znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: www.pomorska.policja.gov.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.