Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. 27-letni recydywista aresztowany.

Napadał na starsze kobiety i wyrywał im torebki. 27-letni recydywista aresztowany. fot. KPP Tczew
Policjanci z Tczewa zatrzymali 27-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o rozboje popełnione na mieszkankach Tczewa

Jak ustalili śledczy sprawca atakował kobiety, a następnie wyrwał im torebki. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do tczewskiej prokuratury, 
gdzie usłyszał zarzuty dwóch rozbojów, za które odpowie w recydywie. Zatrzymany 27-latek decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu.

W zeszłym tygodniu tczewscy kryminalni pracując nad sprawami rozbojów, do których doszło w ostatnim czasie na terenie miasta ustalili miejsce pobytu mężczyzny, którego podejrzewali o te przestępstwa.Funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego i doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Według przyjętych zawiadomień wynika, że sprawca napadał na starsze kobiety na terenie Tczewa, a następnie wyrywał im torebki i uciekał z miejsca zdarzenia. Tczewscy kryminalni natychmiast po otrzymaniu zgłoszeń o tych przestępstwach przystąpili do działań mających na celu ustalenie i szybkie zatrzymanie sprawcy tych rozbojów. Po ustaleniu przez śledczych rysopisu oraz personali sprawcy, zaczęli poszukiwać podejrzewanego mężczyznę. 13 listopada br. kryminalni po ustaleniu miejsca pobytu 27-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie Tczewa. Mundurowi podczas przeszukania mężczyzny odnaleźli w jego odzieży telefon, który został skradziony podczas jednego z rozbojów.

Mundurowi doprowadzili zatrzymanego 27-latka do tczewskiej prokuratury, gdzie na tę chwilę usłyszał dwa zarzuty dotyczące rozbojów. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec powiatu gdańskiego odpowie za te przestępstwa w warunkach recydywy. Sąd na wniosek prokuratora i policjantów zadecydował, że 27-latek najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami aresztu śledczego.

Za te przestępstwa popełnione w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Info/foto/video: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.