Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sylwia Celmer starostą sztumskim, zastępcą Kazimierz Szewczun. Władze spoza grona radnych wzbudziły duże kontrowersje.

Sylwia Celmer starostą sztumskim, zastępcą Kazimierz Szewczun. Władze spoza grona radnych wzbudziły duże kontrowersje. fot. Sylwia Celmer/TvSztum
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Sztumskiego wybrano nowe władze i zarząd. Decyzja koalicji radnych PiS i KWW Porozumienie Samorządowe wzbudziły ogromne kontrowersje.

Sylwia Celmer została wybrana na stanowisko starosty sztumskiego. Jej zastępcą został Kazimierz Szewczun. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oboje nie byli wybrani na radnych. Sylwia Celmer ubiegała się o fotel burmistrza Sztumu, dlatego w wyborach do powiatu nie mogła startować. Jej kandydatura została zgłoszona przez nową przewodniczącą rady, Dobrosławę Frączek. Opozycyjni radni wskazywali, że dotychczas obowiązywał nieformalny zwyczaj - że starosta był wybierany z grona radnych.

 

Kontrkandydat z tego samego obozu

Kontrkandydatem został Piotr Stec, który mimo startu z listy KWW Porozumienie Samorządowe jest również tak jak Sylwia Celmer, oficjalnym zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem wybór starosty spoza radnych byłby przejawem psucia demokracji, dlatego aby móc swoim wyborcom spojrzeć w oczy, sprzeciwił się swoim partyjnym kolegom.

Nowa koalicja PiS i radnych KWW Porozumienie Samorządowe może być dla niektórych niezrozumiała, biorąc pod uwagę często ostre dyskusje prowadzone przez samą Jolantę Szewczun (która popierała kandydatów porozumienia) z radnymi z Prawa i Sprawiedliwości.

Do zarządu powiatu wybrano Sylwię Kubik i Ludwika Butkiewicza.

Czekamy na państwa opinie i komentarze.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ewa
Ewa 21.11.2018, 19:19
ręka rękę myje
Genowefa
Genowefa 21.11.2018, 18:00
W starożytnej Grecji( kolebce demokracji) wprowadzono ostracyzm tj.rodzaj tajnego głosowania,podczas ktørego wolni obywatele typowali osoby podejrzane o dążenie do
tyranii i zasługujące na wygnanie z miasta na 10lat.
Gdyby dzisiaj mieszkañcy Pow.Sztumskiego mogli dokonać podobnego sądu,pewnie umieściliby na swoich tabliczkach całą miejscową "klasę polityczną".
widz
widz 21.11.2018, 17:47
ale kabaret