Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Próbował wysłać 2 kg marihuany do Anglii. 45-latek może spędzić w więzieniu 10 lat.

Próbował wysłać 2 kg marihuany do Anglii. 45-latek może spędzić w więzieniu 10 lat. fot. Pomorska Policja
Policjanci wydziału narkotykowego z gdańskiej komendy zatrzymali 45-latka, który zamierzał dostarczyć do Anglii przesyłkę, w której ukrył ponad 2 kilogramy środków odurzających. Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz próby ich przemytu za granicę, a sąd aresztował go na najbliższe miesiące. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację o tym, że na terenie firmy transportowej pracownicy działu kontroli lotniska przechwycili przesyłkę kierowaną do Wielkiej Brytanii, w które zgodnie z deklaracją nadawcy miały znajdować się szklane i metalowe przedmioty. Po przeskanowaniu paczki przez pracowników lotniska okazało się, ze zamiast deklarowanych rzeczy, w paczce zostały ukryte, owinięte w ubrania środki odurzające. Pracownicy firmy natychmiast powiadomili policjantów, którzy zabezpieczyli ponad dwa kilogramy suszu roślinnego i przekazali je do badań biegłemu z zakresu fizykochemii. 

Policjanci z wydziału narkotykowego zatrzymali do tej sprawy nadawcę paczki, 45-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno- Skarbowego z wykorzystaniem psa do wykrywania środków odurzających przeszukali mieszkanie podejrzanego o to przestępstwo mężczyzny. Podczas sprawdzania mieszkania 45-latka, policjanci zabezpieczyli dokumentację i notatki dotyczące wysłania kilkudziesięciu podobnych przesyłek oraz pieniądze, kilkadziesiąt tysięcy złotych w różnej walucie. 

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który ogłosił mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz usiłowania dostarczenia ich na teren Wielkiej Brytanii. Za to przestępstwo może grozić 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Sąsiad
Sąsiad 22.11.2018, 17:15
............................miał dobre ceny.