Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy warto zamieszkać poza Trójmiastem?

Czy warto zamieszkać poza Trójmiastem? fot. Czy warto zamieszkać poza Trójmiastem?
Mieszkając w tak dużej aglomeracji, jaką jest Trójmiasto, na pewno przynajmniej raz poczuliście się zmęczeni wszechobecnym zgiełkiem, nieważne czy ukochaliście sobie Gdynię, Sopot czy Gdańsk. Czasami po prostu trzeba nam chwili oddechu i odpoczynku od trudów codziennego życia i takim azylem może być właśnie nasz dom. Czy istnieją jednak zalety mieszkania w mniejszych, okalających Trójmiasto miejscowościach? Przekonajmy się!

Powody wyprowadzki

Dlaczego wyprowadzamy się na przedmieścia? Powody są dość proste – z jednej strony szukamy tam możliwości relaksu i nie trudno się domyślić dlaczego. To bardzo odświeżająca perspektywa: na co dzień pracujemy w otoczeniu wieżowców, korków i hałasu dużego miasta, a po zakończeniu obowiązków służbach możemy obcować z naturą i odrobiną ciszy. Z drugiej strony, nie można zapomnieć o kwestii finansowej. Miasta znacznie mniejsze, takie jak chociażby Banino mogą się pochwalić znacznie niższymi cenami za nieruchomość (Sprawdźcie ofertę jednego z deweloperów TUTAJ). Nieczęsto jest tak, że w takich miejscach za cenę mieszkania w centrum miasta kupimy dom z ogródkiem i garażem!

Jak to jest z tymi przedmieściami?

Możecie zadawać sobie również pytanie: czy wyprowadzając się do mniejszej miejscowości poza Trójmiastem, nie skazuje się przypadkiem na „odcięcie od cywilizacji”? Z pozoru odpowiedź jest twierdząca, jednak… nie jest to prawda! Weźmy za przykład wspomniane wcześniej Banino. Mogłoby się wydawać, że jest ono prawdziwym pustkowiem pośród niczego. Nic bardziej mylnego. Trasę Banino – Gdańsk Główny można pokonać zaledwie w pół godziny. Na pierwszy rzut oka to dość długi czas, jednak czy na pewno? Ile zajmie pokonanie ci ulic Gdańska w godzinach szczytu, gdy zechcesz się udać do domu? Jesteśmy w stanie stwierdzić, że nie będzie to tak różniący się czas. Poza tym w Baninie znajdziesz ogromną ilość miejsc, w których możesz spędzać swoje wolne chwile. Sklepy, szkoły czy innego typu infrastruktura na pewno umili Ci czas. Wcale nie musisz uciekać do dużych miast, aby spędzić ciekawie wolne chwile.

Podsumowanie

Jak widzicie, zamieszkanie w miejscu pokroju Banina wcale nie musi łączyć się z odcięciem od cywilizacji. Dziś takie miejsca oferują coś, czego mieszkając w małym mieszkaniu w centrum, nigdy nie uświadczysz. Gwarantujemy Ci, cisza, spokój i nieco bardziej świeże powietrze są warte naprawdę każdej złotówki. Czemu więc nie zaryzykować i wynieść się z dala od korków i miejskiego smogu?

Czy warto zamieszkać poza Trójmiastem?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.