Wydanie nr 223/2020, Poniedziałek 10.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bernard, Amadea, Wawrzyniec, Wierzchosław, Asteria, Hugona, Bożydar, Wirzchosław, Filomena, Prochor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kradli wartościowe przedmioty z altanek. Para przestępców w rękach policji.

Kradli wartościowe przedmioty z altanek. Para przestępców w rękach policji. fot. KPP Tczew
Tczewscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę i kobietę, którzy włamali się do altany ogrodowej na terenie miasta. Okazało się, że zatrzymani mają związek jeszcze z dwoma innymi włamaniami. Sprawcy z ich wnętrz kradli wartościowe przedmioty. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżą dwóch dowodów osobistych.

Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które oddali właścicielom. Zatrzymany 39-letni mężczyzna oraz 50-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu, a prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i kradzieży dokumentów. Zatrzymany mężczyzna odpowie za te czyny w warunkach recydywy. Decyzją sądu zatrzymani trafili na trzy miesiące do aresztu.

W minioną sobotę (24 listopada br.) przed godziną 11.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z altan ogrodowych na terenie miasta. Policjant przyjmujący zgłoszenie natychmiast na miejsce wysłał funkcjonariuszy z wydziału prewencji.

Mundurowi po przybyciu na miejsce zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę oraz kobietę, którzy w altanie wcześniej wybili szybę w oknie i weszli do środka skąd ukradli elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe. Pokrzywdzony wycenił straty na kwotę ponad tys. złotych.

Dzięki czujności osoby zgłaszającej oraz szybkiej interwencji policjantów 39-letni mężczyzna oraz 50-letnia kobieta trafili do policyjnej celi.

Stróże prawa ustalili również, że zatrzymani mają związek również z włamaniami do dwóch innych altan na terenie ogródków działkowych, skąd ukradli metalowe przedmioty oraz elektronarzędzia. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany 39-latek ma związek z kradzieżą dwóch dowodów osobistych. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów, które oddali właścicielom.

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury gdzie usłyszały zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a 39-latek dodatkowo kradzieży dokumentów. Mężczyzna za te czyny odpowie w warunkach recydywy. Wczoraj sąd zadecydował, że zatrzymani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie, gdzie dzisiaj funkcjonariusze ich odkonwojowali.

Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności, zaś w warunkach recydywy do 15 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.