Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Olsztyński KAS odzyskał miliony złotych niezapłaconych podatków

Olsztyński KAS odzyskał miliony złotych niezapłaconych podatków fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie Dział Graniczny
Ponad 18 mln zł należnych Skarbowi Państwa podatków zapłaciła firma po kontroli Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Pracownicy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Olsztynie zakończyli właśnie kontrolę w zakresie podatku dochodowego w Spółce, która w 2016 r. wykazała stratę podatkową w kwocie ponad 81,6 mln zł. W trakcie sprawdzania dokumentacji ustalono, że firma zaniżyła ceny sprzedaży paliwa, skutkiem czego dokonano nieprawidłowych księgowań operacji gospodarczych. To z kolei doprowadziło do zaniżenia przychodów podatkowych Spółki. Takie działanie spowodowało w konsekwencji nieprawidłowości w rozliczeniu podatku od towarów i usług.
 

Co ważne - Spółka zgodziła się z ustaleniami kontroli i złożyła korekty zeznań podatkowych. W związku z czym nie będzie już mogła odliczyć sobie rzekomej straty 81,6 mln złotych, a co więcej, wykazała ostatecznie dochód podlegający opodatkowaniu w kwocie blisko 8,5 mln zł i należny podatek dochodowy w wysokości ponad 1,6 mln zł. Złożyła także korekty deklaracji podatkowych w podatku VAT za 2016 r. zwiększając kwotę zobowiązań podatkowych o ponad 15,2 mln zł.
 

Pieniądze te Spółka wpłaciła już wraz z należnymi odsetkami za zwłokę na rachunek Urzędu Skarbowego.
 

 

 

 

Info i foto: Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie Dział Graniczny

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sasin
sasin 29.11.2018, 08:19

…………………………KATECHIZM PRAWDZIWEGO PISOWCA…………………..

Oto podstawowe zasady:
1/ Kłam.
Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy - rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na Twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o Tobie, może być zaskoczony Twoją bezczelnością.
2/ Zmieniaj temat rozmowy.
Gdy pytają Cię o ordynarne odzywki grubej posłanki z Ostrołęki, albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Schetyny.
Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na Twoich urojeniach i chorych wizjach.
3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach.
Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne.
Ani jednego dobrego słowa.
Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę.
4/ Odwracaj kota ogonem.
Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka Twoich przeciwników. Gdy udowodnili Ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów "dobrej zmiany".
Prawdziwy Pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście - bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa"

Ojciec Chrzestny Mafii „KACZORNOSTRA”
Żoliborz