Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Coraz niższe temperatury mogą zabrać komuś życie. Nie bądźmy obojętni! - Apel policji.

Coraz niższe temperatury mogą zabrać komuś życie. Nie bądźmy obojętni! - Apel policji. fot. pixabay.com
Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie a temperatury spadają blisko zera lub poniżej, apelujemy o to, aby nie być obojętnym na cudzą krzywdę.

Chodzi tu oczywiście o osoby, które mogą cierpieć z powodu zimna. Na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, ale także  osoby starsze i osoby będące pod wpływem alkoholu.Okres jesienno-zimowy to czas, gdy policjanci, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej  oraz pracownicy pomocy społecznej, podczas patroli 
zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice i strychy starych kamienic. Niska temperatura powietrza w okresie jesienno-zimowym to cichy zabójca. Długie przebywanie w niskiej temperaturze doprowadza do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji do śmierci.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 986 (Straż Miejska), by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Policja przypomina:

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".

Info: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.