Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie ciężarówki z Oplem Vivaro w Marynowach. 4 osoby poszkodowane.

Zderzenie ciężarówki z Oplem Vivaro w Marynowach. 4 osoby poszkodowane. fot. KP PSP Nowy Dwór Gdański
W czwartek 06.12.2018r. około godz. 5:40 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Marynowy na DK55 doszło do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce. Policjanci na miejscu nie byli w stanie określić sprawcy zdarzenia. W toku wykonywanych czynności ustalili, że 24-letni kierujący pojazdem ciężarowym m-ki Scania wraz z przyczepą m-ki Sam wykonywał manewr cofania z pasa jezdni na drogę prowadzącą w pole znajdujące się po drugiej stronie jezdni. Ustalili również, że przyczepa Sam nie posiadała sprawnego oświetlenia obrysowego. W tym samym czasie 30-letni kierujący pojazdem m-ki Opel Vivaro jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego z uwagi na złe warunki pogodowe (mgła, noc) nie widział nieoświetlonej przyczepy, która znajdowała się na jego pasie ruchu w skutek czego doszło do zdarzenia.

Pojazdem m-ki Opel podróżowało 7 osób. W wyniku zdarzenia 4 osoby z pojazdu m-ki Opel zostały przewiezione do szpitala w Elblągu i w Malborku. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Straż pożarna zabezpieczyła miejsca zdarzenia, po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy udzielili KPP dwóm  osobom poszkodowanym znajdujących się na zewnątrz pojazdu (wsparcie psychiczne,  założenie kołnierza ortopedycznego) oraz jednocześnie ewakuowano dwie  osoby poszkodowane z pojazdu przy pomocy noszy typu deska, oraz udzielenie KPP (wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego).  Straż usunęła rozlane płyny eksploatacyjne oraz olej silnikowy przy użyciu sorbentu. Po zabraniu samochodów przez lawety uprzątnięto jezdnię.

Utrudnienia w ruchu trwały prawie 4 godziny. Postępowanie prowadzi KPP w Nowym Dworze Gdańskim.

Info: KPP Nowy Dwór Gdański/ KP PSP Nowy Dwór Gdański

Foto: KP PSP Nowy Dwór Gdański.

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.