Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niecodzienne patrole policji i uczniów w Dzierzgoniu

Niecodzienne patrole policji i uczniów w Dzierzgoniu fot. Pomorska Policja
W Dzierzgoniu w ramach akcji Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo niecodzienne patrole przed jedną ze szkól wręczały ulotki oraz odblaski. We wspólnej akcji edukacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego, sztumskich policjantów wsparli uczniowie z dzierzgońskiej szkoły przebrani za Mikołajów. Wszyscy wspólnie rozdawali opaski odblaskowe.

Zima to trudny okres zarówno dla kierowców, jak i pieszych. W tym czasie pogoda jest bardzo zmienna. Na drogach jest ślisko, co wydłuża drogę hamowania pojazdów. Szybciej zapadający zmrok również wpływa niekorzystnie na komfort i bezpieczeństwo podróżowania i na sprawność psychofizyczną.

Policjanci ze sztumskiej drogówki wspólnie z uczniami jednej z dzierzgońskich szkoły rozdawali kierującym i pieszym ulotki oraz opaski odblaskowe w ramach akcji Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo. Akcja miała na celu promowanie bezpieczeństwa poprzez używanie elementów odblaskowych zarówno przez pieszych, jak i wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Mundurowi chcieli pokazać, że działania Policji to także profilaktyka. Dlatego pamiętajmy, widzieć nie znaczy być widocznym.

Info i foto: Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.