Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nieumyślne spowodowanie śmierci? Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim bada sprawę śmierci 24-latki.

Nieumyślne spowodowanie śmierci? Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim bada sprawę śmierci 24-latki. fot. KPP Starogard Gdański
Kobieta zaginęła 3 grudnia 2018 roku dwa dni po ślubie. Policjanci od poniedziałku (3.12.2018 r.) wspólnie ze strażą pożarną, leśną i bliskimi zaginionej prowadzili intensywne poszukiwania m.in. na terenach leśnych w rejonie Skarszew, w tym także jeziora Borówno Wielkie, w którym w godzinach popołudniowych (8.12.2018 r.) nurkowie wyłowili poszukiwany samochód, w którym znajdowało się ciało zaginionej kobiety.

W dniu 8 grudnia 2018 r. w jeziorze Borówno Wielkie ujawniono samochód osoby marki VW Golf koloru czerwonego, a w nim ciało kobiety. Na miejscu, Po wyciągnięciu pojazdu z wody' przeprowadzono z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu medycyny sądowej oględziny miejsca zdarzenia oraz oględziny zwłok, w wyniku których potwierdzono tożsamość zaginionej oraz zidentyfikowano pojazd. Zwłoki przetransportowano do prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że przyczyną śmierci pokrzywdzonej było utonięcie. Na ciele zmarłej nie stwierdzono zewnętrznych obrażeń ciała.
W dniu 10.12.2018 r. w sprawie wszczęto śledztwo. Na obecnym etapie nie ustalono jeszcze jak doszło do tego, że auto, którym poruszała się zmarła znalazło się w jeziorze. Obecnie  nie ustalono innych motywów opuszczenia miejsca zamieszkania niż te podawane w komunikatach poszukiwawczych.
 

Prowadzone jest śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety tj. o przestępstwo z art. 155 k.k.

 

Informacja Prokuratura Rejonowa w Starogardzie Gdańskim

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ferdo
Ferdo 14.12.2018, 17:25
Ale to postępowanie to wobec kogo ? Kto nie umyślnie spowodował śmierć tej kobiety ? Mąż?