Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trzy wypadki podczas minionego weekendu - raport sztumskich służb mundurowych

Trzy wypadki podczas minionego weekendu - raport sztumskich służb mundurowych fot. KP PSP Sztum
Na temat wypadków, pożarów i innych zdarzeń, do których wezwano służby mundurowe w powiecie sztumskich w ubiegłym tygodniu przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym.

Straż Pożarna:

Dnia 10-12-2018 o godzinie 11:51 w miejscowości Tropy Sztumskie. Silny wiatr złamał drzewo, które leżało na chodniku i wystawało na pas drogi wojewódzkiej.

Dnia 11-12-2018 o godzinie 18:30 w miejscowości Sztum, ul. Reja. Pacjentka szpitala nie mogła zdjąć obrączki z palca prawej dłoni przed planowanym zabiegiem wykonywanym w SOR

Dnia 12-12-2018 o godzinie 13:58 w miejscowości Sztum, ul. Osińskiego . Zadymienie w budynku,nie było widocznych płomieni, palił się 1 metr kwadratowy podłogi przy piecu kaflowym.
Dnia 15-12-2018 o godzinie 00:05 w miejscowości Czernin. Pojazd osobowy uderzył w drzewo. 2 osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem.
Dnia 15-12-2018 o godzinie 08:57 w miejscowości Stążki. W budynku jednorodzinnym pomiędzy wkładem kominowym, a kominem widać było wydobywający się dym. Jednak nie stwierdzono oznak pożaru
Dnia 15-12-2018 o godzinie 12:04 w miejscowości Dzierzgoń, ul. Elbląska. W budynku wielorodzinnym ulatniał się gaz z instalacji gazowej.
Dnia 15-12-2018 o godzinie 12:49 w miejscowości Polaszki. W piwnicy budynku jednorodzinnego o wym. 6mx5m znajdowała się gruntowa woda. Lustro wody na wysokości ok. 40 cm.
Dnia 15-12-2018 o godzinie 22:36 w miejscowości Dzierzgoń, ul. Żurawia. Właściciel budynku jednorodzinnego zgłosił, że prawdopodobnie zapaliły się sadze w przewodzie kominowym. Brak było jednak oznak ognia.
Dnia 16-12-2018 o godzinie 07:04 w miejscowości Sztum, ul. Żeromskiego, Samochód osobowy na zakręcie drogi wpadł w poślizg i wpadł do przydrożnego rowu. Pojazd znajdował się na boku. W pojeździe znajdowały się dwie kobiety. Obie były przytomne w kontakcie logicznym nie mogły wydostać się z pojazdu
Dnia 16-12-2018 o godzinie 08:04 w miejscowości Kołoząb, Na DW 522 w miejscowości Kołoząb doszło do zderzenia czołowego 2 samochodów osobowych. 2 osoby poszkodowane z ogólnymi potłuczeniami , przytomne znajdowały się poza pojazdami.
Dnia 16-12-2018 o godzinie 10:49 w miejscowości Stążki . Paliły się sadze w przewodzie kominowym w budynku wielorodzinnym. 
Dnia 16-12-2018 o godzinie 16:09 w miejscowości Litewki. Samochód osobowy wypadł  z drogi, stał na kołach, częściowo na poboczu. Samochodem podróżowała jedna osoba, nie zgłaszała żadnych dolegliwości, brak osób poszkodowanych. 
 
Policja:

Sztumscy policjanci podczas minionego weekendu pracowali w miejscach trzech zdarzeń drogowych. W tych zdarzeniach ranna została jedna osoba, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych wypadków drogowych. Policjanci apelują do kierowców o wzmożoną rozwagę i ostrożność. Podczas minionego weekendu na terenie powiatu sztumskiego policjanci pracowali przy trzech zdarzeń drogowych. Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę w Czerninie. Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzył w drzewo.Policjanci przebadali 19-latka na zawartość alkoholu. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Alkomat wykazał ponad pół promila. Dodatkowo mieszkaniec powiatu w ogóle nie ma prawa jazdy.

Do drugiego wypadku doszło w niedzielę po godzinie 07.00 w Sztumskim Polu. Pracujący na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 19-letnia kierująca audi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na jezdni i wypadł z drogi, wpadając do rowu. Kierująca wraz z pasażerką zostały przetransportowane do szpitala. Badanie alkomatem kierującej wykazało, że była trzeźwa.

Do ostatniego zdarzenia doszło tego samego dnia godzinę później w miejscowości Kołozębiu. Interweniujący na miejscu stróże prawa wstępnie ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu kierujący audi zjechał na przeciwny pas i zderzył się czołowo z jadącym kierowcą volkswagena. Podróżujący audi trafili do szpitala. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi.

Mundurowi, którzy pracowali na miejscu tych wypadków sporządzili oględziny pojazdów oraz sfotografowali miejsca zaistniałych wypadków. Na podstawie wykonanych na miejscu czynności, funkcjonariusze teraz będą wyjaśniać przyczyny i okoliczności tych zdarzeń drogowych.
 

Funkcjonariusze apelują do kierowców o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów, w szczególności przy tak zmieniających się warunkach atmosferycznych. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma czynnikami, ale w dużej mierze zależy 
od samych uczestników.

Info i foto: KP PSP Sztum/ KPP Sztum

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.