Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jazowa: Pożar, którego nie było. Nieuzasadnione wezwanie strażaków.

Jazowa: Pożar, którego nie było. Nieuzasadnione wezwanie strażaków. fot. dh Patryk Piotrkowicz/ Facebook OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański
Strażacy z OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański zostali wezwani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, jednak po przyjeździe okazało się, że to fałszywy alarm.

Dnia 16.12.2018 o godzinie 19.23 OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański został zadysponowany przez SKKP do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Jazowa. Po dojezdzie pierwszych zastępów z JRG okazało się że pod adresem który został podany nic się nie dzieje. Był to alarm fałszywy złośliwy. Oczywiście w takich przypadkach trzeba liczyć się z konsekwencjami które będzie musiała ponieść osoba która zrobiła sobie głupi żart.

Co grozi za nieuzasadnione wezwanie służb?

Nieuzasadnione wezwanie służb jest wykroczeniem. Art 66. par. 1 kodeksu wykroczeń wskazuje karę za te wykroczenie: "Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych.". Dodatkowo, w paragrafie drugim czytamy: "Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1.000 złotych."

Info: Facebook OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański/ KPP Nowy Dwór Gdański

foto: dh Patryk Piotrkowicz/ Facebook OSP KSRG JOT Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.