Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Napad na bank i pościg w Stegnie

Napad na bank i pościg w Stegnie fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Policjanci, którzy jako pierwsi docierają na miejsce zdarzenia widzą opisanego mężczyznę, który oddala się pojazdem m-ki Kia Cee’d. Rozpoczyna się pościg.

To scenariusz ćwiczeń policyjnych, które odbyły się w piątek 14 grudnia na terenie działania nowodworskiej jednostki. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów. Wspólnie zatrzymują napastnika.

W piątek 14 grudnia br. o godz. 12:00 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że do banku w Stegnie wchodzi zamaskowany mężczyzna, a w dłoni trzyma przedmiot przypominający broń. Natychmiast na miejsce udał się patrol ze Stegny. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zauważyli opisanego mężczyznę, który odjeżdża samochodem m-ki Kia Cee’d. Rozpoczyna się pościg. Funkcjonariusze cały czas wzywali do zatrzymania się pojazdu, jednak bez rezultatu. Pojazdy kierowały się w stronę miejscowości Marzęcino, gdzie natychmiast przemieścili się funkcjonariusze ruchu drogowego. Na miejscu wraz z nowodworskim patrol utworzyli posterunek blokadowy oraz użyli do zatrzymania uciekiniera kolczatki drogowej. Po kilkunastominutowym pościgu udaje się zatrzymać podejrzanego o napadu na bank, przy którym ujawniono broń palną. 
Wszystko wygląda jak scenariusz filmu akcji. Do takich ćwiczeń, które odbyły się w piątek, zaangażowani byli wszyscy funkcjonariusze nowodworskiej komendy. Tego typu ćwiczenia to dobry sprawdzian swoich umiejętności dla policjantów.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Tomek
Tomek 18.12.2018, 17:47
Miał chłop szczescie ze koledzy go przez pomylke nie zastrzelili hehe
Ada
Ada 18.12.2018, 13:15
Całe szczęście że nikomu nic się nie stało