Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy właściwy kierowca został ukarany? Redakcyjna analiza kolizji na al. Rodła.

Na skrzyżowaniach należy bezwzględnie zachować szczególną ostrożność. Często chwila nieuwagi może nas dzielić od tragicznego w skutkach zdarzenia. W sobotę na skrzyżowaniu al. Rodła z ul. Mickiewicza doszło do zderzenia dwóch samochodów. Jeden z kierowców nie dostosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej. Zdaniem policji winnym był kierowca jadący DK 22. Czy na pewno słusznie?

Szczegóły w materiale wideo.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Załamany
Załamany 05.02.2019, 23:44
Widać na filmie, że zieloną strzałkę maja skręcający z Rodła w Mickiewicza i w tym czasie zielone mają jadący w stronę mostu, tak są ustawione światła na tym skrzyżowaniu. To samochód jadący od Mickiewicza wjechał na czerwonym. Policja w Mku znowu daje plamy, czas wrócić do nauki.
Do Roberta
Do Roberta 31.01.2019, 21:17
Na żadne światła nie ma żadnego wpływu Policja w Malborku ani nawet w Warszawie.
Proszę jak już coś piszesz to najpierw zaznajom się z techniką i procedurą a potem napisz coś mądrego.
Twój post jest tylko niczym nie potwierdzonym stwierdzeniem.
Ktoś
Ktoś 31.01.2019, 21:09
Witam.
Popieram każde konstruktywne i przemyślane komentarze na forach bo są one potrzebne do dyskusji.
Troszkę wstanę w obronie policjantów a mam na ich temat dużą wiedzę.
Patrol policji przyjeżdżający na miejsce zdarzenia nie widział samego momentu zdarzenia drogowego i niestety musi być bezstronny w ocenieniu sytuacji na podstawie uszkodzeń pojazdu, śladów na jezdni lub drodze i musi również wysłuchać świadków widzących bezpośrednio całe zdarzenie a nie takich którzy mówią że : ja wszystko widziałem - on jest winny. Ale potem mówią że. Ja widziałem ale najpierw słyszałem huk i się odwróciłem i faktycznie wszystko potem widziałem - ten świadek nic nie widział i nic nie wnosi do sprawy.
W tym przypadku było trzech świadków. Dwóch kierowców i jeden pasażer. Wszyscy mówili że wjechali na zielonym. Monitoring miejski nie zarejestrował tego zdarzenia.
Policjanci niestety nie popełnili błędu w ocenie zdarzenia w danej chwili bo nie mieli środków na ustalenie dokładnego przebiegu zdarzenia.
Ukarany mandatem jeśli dojdzie do wniosku że nie słusznie został ukarany ma prawo w ciągu siedmiu dni odwołać się i jeśli udowodni że został nie słusznie ukarany a w tym przypadku nie ma wątpliwości / nagranie z TV MALBORK /. Mandat zostanie anulowany przez Sąd a sprawa kolizji zmieni bieg postępowania.
TV Malbork jest prywatną stacją TV i trzeba to uszanować.
Kierujący który został ukarany mandatem został na pewno pouczony że nie musi go przyjąć i w dodatku / wiem z pewnego źródła / że policjanci kilkukrotnie mówili mu że nie musi go przyjmować.
Zapomniałem zdementować plotkę że w jednym z pojazdów jechały dzieci bez fotelików.
Były w fotelikach i dlatego nie odniosły żadnych obrażeń ciała.
Ps. Proszę o sprawdzone wiadomości w komentarzach osób mających inne zdanie na powyższą wypowiedź.
Pozdrawiam.
Mario.
Mario. 26.02.2019, 22:07 (odpowiedź do Ktoś)
Jedno sprostowanie. Mandat zgodnie z prawem nie może być anulowany, gdyż jest nałożony za czyn będący wykroczeniem. Jeśli trafi do sądu to sędzia nie może rozstrzygać kto był sprawcą kolizji.
Robot
Robot 31.01.2019, 12:51
Ludzie te swiatla sa sterowane uwzgledniajac natezenie ruchu.(wg. Policji). W tamtym roku bulo tez zdazenie gdzie dk 22 w strone tczewa niby mialo zielone a inni twierdzili ze czerwone.
janek
janek 29.01.2019, 14:26
Ja skomentuję tylko samo zderzenie. Obaj kierowcy, którzy się zderzyli popełnili ten sam manewr - wjechali na skrzyżowanie mając czerwone światło. Jadący Aleją Rodła, prawdopodobnie zmylony zielonym światłem dla skręcających w Mickiewicza, wjechał na czerwonym świetle dla jego kierunku. Wyjeżdżający z Mickiewicza, prawdopodobnie, jadąc z pasa dla kierunku na wprost i strzałki zielonej dla skręcających z Mickiewicza w Aleję Rodła w kierunku na Piaski, ustępował skręcającym na Al. Rodła, będącym za nim na pasie do jazdy na wprost i do skrętu, chciał wykorzystać już swój ruch po jezdni i jechał dalej. Ale niestety, też miał czerwone dla swojego kierunku. Niestety, w wielu miastach, są podobne skrzyżowania i trzeba czasami pomyśleć, zanim wykona się manewr. Tu zawiodła intuicja i niestety brawura obu kierujących.
Kierowca
Kierowca 29.01.2019, 16:38 (odpowiedź do janek)
Widać że rzadko tam jeździsz bo skrecajac z Aleji Rodła na Mickiewicza jednocześnie świeci się zielona strzałka kierunkowa i zielone na wprost więc winny jest kierujący jadący od Mickiewicza
Komentujący
Komentujący 29.01.2019, 14:56 (odpowiedź do janek)
Nieprawda. Jeśli jest zielona strzałka w lewo w stronę Mickiewicza, to jadący w stronę mostu także mają zielone światło do jazdy na wprost. Proponuję zaobserwować światła i się Pan przekona, że nie ma racji.