Wydanie nr 275/2020, Czwartek 1.10.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Cieszysław, Benigna, Danuta, Jan, Małobąd, Remigiusz, Igor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zabójstwo 90-latki i narkotyki. 30-latek może spędzić w więzieniu resztę życia.

Zabójstwo 90-latki i narkotyki. 30-latek może spędzić w więzieniu resztę życia. fot. pixabay.com
Kryminalni zatrzymali 30-latka podejrzewanego o zabójstwo 90-letniej mieszkanki Gdyni. Zatrzymany usłyszał już zarzuty zabójstwa, a decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W ostatnią sobotę, kilkanaście minut po godzinie 12:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał telefoniczną informację, że w mieszkaniu znajdującym się Gdyni Oksywiu zostały odnalezione zwłoki 90-letniej kobiety. Z relacji osoby, która odnalazła ciało wynikało, że kobieta najprawdopodobniej została zamordowana.

Niezwłocznie na miejsce został skierowany patrol będący najbliżej wskazanej lokalizacji, grupa dochodzeniowo śledcza, biegły lekarz sądowy, technik kryminalistyki i prokurator. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny mieszkania i rozpoczęli czynności, których celem było ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa. Śledczy rozpytali mieszkańców budynku, w którym odnalezione zostały zwłoki, zbierali wszystkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia sprawcy przestępstwa. Poczynione przez nich ustalenia i zebrany materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie jeszcze tego samego dnia 30-letniego mieszkańca budynku podejrzewanego o związek z tą zbrodnią. Zatrzymany przyznał się do zabicia sąsiadki i wyjaśnił szczegółowo okoliczności zdarzenia i jego przebieg. 

30-latek usłyszał już zarzut zabójstwa, a wczoraj sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Dodatkowo w trakcie przeszukania mieszkania podejrzewanego 30-latka policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt gramów środków odurzających, wśród których znajdowała się między innymi amfetamina. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Info: KWP Gdańsk

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.