Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nigeryjczyk z przerobionym dokumentem zatrzymany w powiecie sztumskim.

Nigeryjczyk z przerobionym dokumentem zatrzymany w powiecie sztumskim. fot. MOSG
Obywatela Nigerii, który przebywał nielegalnie w Polsce, zatrzymali 21 stycznia w powiecie sztumskim funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Cudzoziemiec posłużył się przerobionym włoskim dokumentem pobytowym, nie miał wizy, a wcześniej ubiegał się o azyl we Włoszech.

Mężczyzna do kontroli okazał włoski dokument tożsamości z przerobioną datą urodzenia. W Polsce nie miał prawa przebywać, nie posiadał wizy ani innego ważnego dokumentu pobytowego. Strażnicy graniczni ustalili, że Nigeryjczyk znajdował się w procedurze azylowej i nie ma już ważnego tytułu pobytowego we Włoszech. Cudzoziemca zatrzymano i przewieziono do Straży Granicznej w Elblągu. Sąd Rejonowy w Kwidzynie postanowił umieścić go na okres trzech miesięcy w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Dodatkowo funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że 22 innych cudzoziemców także przebywało w Polsce nielegalnie. Było to 15 obywateli Ukrainy, 5 Gruzji oraz Mołdawianin i Serb. 10 osób przeterminowało pobyt w Polsce, 5 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 4 nielegalnie pracowały, a 3 przekroczyły granicę państwową wbrew przepisom. Wszyscy otrzymali decyzje o zobowiązaniu do powrotu z zakazami ponownego wjazdu od 6 miesięcy do 3 lat.

Info i foto: MOSG

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.