Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Strażak poszkodowany podczas interwencji w Mikołajkach Pomorskich - raport sztumskich służb mundurowych

Strażak poszkodowany podczas interwencji w Mikołajkach Pomorskich - raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O pożarach sadzy i innych interwencjach w ubiegłym tygodniu przeczytają Państwo w raporcie KP PSP Sztum.
Dnia 11-02-2019 o godzinie 09:12 w miejscowości Mikołajki Pomorskie, ul. Kościuszki. Straż pożarną wezwano do pożaru sadzy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Podczas rozpoznania na dachu lekkiemu wypadkowi uległ strażak, który doznał obrażenia lewego oka wskutek zaprószenia. Po nieudanych próbach usunięcia zanieczyszczenia poszkodowany został odwieziony na SOR w Sztumie. Strażacy podjęli próbę ugaszenia sadzy przy pomocy proszku gaśniczego.
Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych przewodu kominowego, ceramiczny wkład kominowy był całkowicie popękany. Paliły się sadze między wkładem a kominem. Przy pomocy kamery termowizyjnej, miernika wielogazowego sprawdzono budynek pod kątem gazów niebezpiecznych- stwierdzono brak zagrożenia. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi wraz z zakazem eksploatowania przewodu kominowego wraz z piecem do czasu pozytywnej ekspertyzy kominiarskiej.
Dnia 12-02-2019 o godzinie 09:46 w miejscowości  Jasna doszło do pożaru sadzy. Strażacy zabezpieczyli miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Strażacy weszli na dach budynku przy pomocy drabiny, wyczyścili przewód kominowy przy pomocy sprzętu kominiarskiego. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej.
Dnia 12-02-2019 o godzinie 10:54 w miejscowości Postolin Zgłaszający twierdził, że przy drodze palą się śmieci. Jednak było to kontrolowane wypalanie pozostałości roślinnych przez właściciela posesji.
Dnia 12-02-2019 o godzinie 11:17 w miejscowości Jodłówka. Pożar sadzy. Służby zabezpieczyły miejsca zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Wygaszono w piecu CO w piwnicy oraz na 1 piętrze budynku. Strażacy przy użyciu piasku i sita  ugasili palącą się sadze w kominie. Wyczyszczono przewody przy użyciu zestawu kominiarskiego oraz wybrano sadze z komina. Następnie sprawdzono kamerą termowizyjną temp. całości przewodu kominowego (wynik w normie) oraz sprawdzono pomieszczenia przyległe do przewodu kominowego na zawartość CO-wynik 00 ppm. Poinformowano zarządcę obiektu o zaistniałej sytuacji. Przekazano miejsce zdarzenia użytkownikom przewodów kominowych i wystawiono druk o zakazie używania pieca oraz przewodu kominowego do czasu wydania pozytywnej ekspertyzy kominiarskiej. 
Dnia 14-02-2019 o godzinie 07:09 w miejscowości Sztum, ul. Kasprowicza, Pożar samochodu osobowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez ustawienie samochodów, rozstawienie pachołków. Pojazd został ugaszony. Kierowca zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej, na miejsce został zadysponowano ZRM. Udzielenie KPP poszkodowanemu (wsparcie psychiczne, pacjent krążeniowo-oddechowo wydolny, wdrożono pozycję półsiedzącą). Po czynnościach przekazano miejsce zdarzenia właścicielce. Kierowca po przebadaniu przez ZRM odmówił transportu do szpitala. 
Dnia 14-02-2019 o godzinie 17:59 w miejscowości Nowy Targ Tego samego dnia doszło do kolejnego pożaru sadzy. Strażacy ewakuowali 6 osób z budynku. 
Następnie nastąpiło wygaszenie w piecu, wybranie z wyczystki oraz przewietrzono pomieszczenia. Strażacy weszli na dach budynku przez właz. 
Ratownicy wyczyścili przewód kominowy, przy pomocy sprzętu kominiarskiego. Po ugaszeniu nastąpiła kontrola przewodu dymowego kamerą termowizyjną, kontrola pomieszczeń na zawartość CO-stwierdzono brak zagrożenia. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej, z zaleceniem kontroli przewodu kominowego oraz przewietrzenia dodatkowo pomieszczeń. 
Dnia 14-02-2019 o godzinie 22:29 w miejscowości Czernin, ul. Donimirskich Sztumscy strażacy zostali poproszeni o pomoc przy otwarciu mieszkania. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Dojazd PRM na miejsce zdarzenia, osoba pod opieką lekarza. 
Dnia 16-02-2019 o godzinie 11:01 w miejscowości Sztum, ul. Jagiełły Doszło do kolizji Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych, wprowadzono ruch wahadłowy. 
Dnia 16-02-2019 o godzinie 13:28 w miejscowości Sztum, ul. Spokojna Kolejna interwencja tego dnia to wyjazd do pożaru śmieci.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów pożarniczych.  Ugaszono pożar. Następnie dogaszano pogorzelisko.
Dnia 16-02-2019 20:26 w miejscowości Sztum, ul.  Plac Wolności. Po rozmowie z mieszkańcami KDR ustalił, że zapach spalenizny pochodzi od spalonej w piwnicy plastikowej doniczki. Jeden z lokatorów poinformował, że w godzinach popołudniowych w piwnicy paliła się doniczka, którą ugasił i wyniósł do śmietnika. Ratownicy wykonali pomiary na klatce schodowej oraz w 7 mieszkaniach-urządzenia pomiarowe nie wykryły obecności gazów niebezpiecznych. Przewietrzono klatkę schodowej oraz mieszkań. Zakończenie działań i powrót do JRG
Dnia 17-02-2019 o godzinie 08:12 w miejscowości Sztumska Wieś. Strażacy zabezpieczali lądowanie LPR. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu gaśniczego z włączoną sygnalizacją świetlną oraz rozstawienie pachołków ostrzegawczych. Zamknięto ruch na DK 55. Śmigłowiec LPR wylądował na skrzyżowaniu drogi. Przeniesiono pacjenta z karetki do śmigłowca. Start LPR. 
Dnia 17-02-2019 21:50 w miejscowości Sztum, ul. Kochanowskiego Tego samego dnia doszło do pożaru śmieci.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Strażacy poinformowali stróża o zakazie wypalania w miejscu niedozwolonym.
Dnia 17-02-2019 o godzinie 22:25 w miejscowości Pronie W nocy doszło do kolejnego pożaru tym razem sadzy.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną. Strażacy weszli na dach budynku przez wizjer i rozpoczęli gaszenie palącej się sadzy przy użyciu piasku i sita kominowego.
Wygaszenie pieca CO. Ugaszono komin. Przewietrzono wszystkie mieszkania i dokonano kontroli na obecność tlenku węgla (00 ppm). Ponownie nastąpiła kontrola temperatury komina przy pomocy kamery termowizyjnej. Przekazano miejsce zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej. 
Dnia 18-02-2019 o godzinie 00:12 w miejscowości Sztum, ul. Skłodowskiej Strażacy zostali wezwani do pożaru trawy na posesji i kawałków drzewa.
Info: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.