Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narkotyki i kradzież. 28-letni recydywista aresztowany

Narkotyki i kradzież. 28-letni recydywista aresztowany fot. KPP Tczew
Policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który miał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze sprawdzając narkotestem zabezpieczona substancję okazało się, że mężczyzna miał amfetaminę. Zatrzymany 28-latek od zeszłego roku dwa razy już był zatrzymywany przez policjantów i w tym czasie również miał narkotyki.

Dodatkowo okazało się, że zatrzymany mężczyzna ma związek z przestępstwem kradzieży. W poniedziałek mundurowi doprowadzili mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 4 zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kradzieży. Za wszystkie te czyny będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Decyzją sądu 28-latek został tymczasowo aresztowany.

17 lutego br. o godzinie 0.30 policjanci podczas patrolu jednej z ulic o w Tczewie zauważyli mężczyznę, którego zachowanie zwróciło ich uwagę. Mundurowi podejrzewając, że mężczyzna może mieć zakazane środki postanowili go wylegitymować. W trakcie policyjnych czynności stróże prawa potwierdzili swoje przypuszczenia i znaleźli w odzieży 28-latka czarny worek, w którym były zawiniątka folii aluminiowej z proszkiem koloru białego. Funkcjonariusze zabezpieczone substancje wstępnie 
zbadali narkotestem, który wykazał, że jest to amfetamina.

Mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dodatkowo okazało się że zatrzymany mężczyzna 21 grudnia zeszłego roku oraz 12 lutego br. był zatrzymywany przez policjantów i w tym czasie również miał zakazane środki. Funkcjonariusze ustalili również, że 28-latek miał związek z przestępstwem kradzieży perfum w jednym ze sklepów na terenie Tczewa. Wczoraj mundurowi doprowadzili zatrzymanego mężczyznę do tczewskiej prokuratury, gdzie usłyszał 4 zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz kradzieży. Z uwagi na wcześniej popełnione podobne przestępstwa oraz odbywanie wyroku 
pozbawienia wolności, zarzuty te 28-latek usłyszał w recydywie. Prokurator po przesłuchaniu podejrzanego skierował do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i recydywista najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tych czynów w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może zwiększyć karę o połowę.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.