Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zatrzymany za rozbój z nożem. 17-latek w rękach policji.

Zatrzymany za rozbój z nożem. 17-latek w rękach policji. fot. KWP Gdańsk
Wczoraj sąd na podstawie zabranego przez policjantów i prokuraturę materiału dowodowego aresztował na najbliższe trzy miesiące 17-latka, który napadł na mężczyznę. Policjanci bardzo szybko wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Jego rysopis przekazany został nie tylko policjantom patrolującym ulice miasta, ale również pracownikom straży miejskiej. Dzięki szybkiej wymianie informacji i współpracy z operatorem miejskiego monitoringu, który zauważył na jednej z kamer podejrzanego, doszło do jego zatrzymania. Za rozbój z użyciem noża grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci od poniedziałku pracowali nad sprawą rozboju z użyciem noża, do którego doszło po godzinie 22 w rejonie dzielnicy Śródmieście. Pokrzywdzony został zaatakowany w plecy ostrym narzędziem i zmuszony przez sprawcę do zakupu alkoholu. Sprawca zagroził pokrzywdzonemu, że jeśli nie wykona jego polecenia, to zrobi mu krzywdę. Po zdarzeniu mężczyzna zaalarmował policjantów, którzy zaczęli szukać sprawcy rozboju. Podczas gdy policjanci z grupy dochodzeniowo- śledczej przesłuchiwali świadków i przeprowadzali oględziny, policjanci kryminalni typowali sprawcę, przeglądali i zabezpieczali monitoringi po to, aby jak najszybciej ustalić wizerunek i zatrzymać mężczyznę.
Dzięki zdobytym informacjom mundurowi już następnego dnia ustalili rysopis sprawcy, który przekazali policjantom patrolującym ulice miasta oraz pracownikom straży miejskiej, którzy zajmują się obsługą monitoringu miejskiego. Dzięki szybkiej wymianie informacji tuż po godzinie 4 rano, 20 lutego operator studia monitoringu wizyjnego zauważył przy jednej z ulic w centrum miasta osobę podejrzaną, wytypowaną przez kryminalnych z komisariatu na Śródmieściu. 

Pracownik straży miejskiej natychmiast nawiązał kontakt z oficerem dyżurnym. Policjant od razu w to miejsce skierował najbliższy patrol. Policjanci zatrzymali mężczyznę, którego doprowadzili do policyjnej celi. 17-letni mieszkaniec Gdańska był nietrzeźwy. 

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzut rozboju z użyciem noża czym naraził pokrzywdzonego na bezpośrednią utratę życia. Złożony został również wniosek o aresztowanie 17-latka na najbliższe miesiące. Sąd przychylił się do tego wniosku. Za rozbój podejrzanemu grozi 12 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KWP Gdańsk

video: Kanał Youtube Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.