Wydanie nr 196/2020, Wtorek 14.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wernisaż Filipa Sendala w Sztumie

Wernisaż Filipa Sendala w Sztumie fot. Facebook Sztumskie Centrum Kultury
Sztumskie Centrum Kultury, ul. Reja 13 zaprasza na wernisaż Filipa Sendala 1.03. o godz. 18:00

Artysta sam o sobie:

Urodziłem się w 1980 roku w Gdańsku. W 2006 roku uzyskałem dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale Malarstwa i Grafiki, kierunek Grafika.W pracy zawodowej związany byłem z prestiżowymi krajowymi i międzynarodowymi firmami, gdzie miałem możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych projektach. Współpraca z firmą ETOS. S.A., właścicielem marki DIVERSE, rozbudziła we mnie pasję i potrzebę rozwoju w kierunku designu i projektowania odzieży. Zainteresowało mnie tworzenie mody alternatywnej, która wykracza poza schematy, ociera się o postpunkowe haute couture. W kolejnych latach współtworzyłem krótkie serie modowe będące odbiciem mojej tożsamości i światopoglądu „nomada we współczesnym świecie”. Uzupełnieniem tych działań mieszczących się w kategorii designu i mody są artystyczne autorskie sesje fotograficzne. Tworzę cykle fotograficzne, które odpowiadają moim aktualnym zainteresowaniom i są tworzywem wypowiedzi artystycznej. W działaniach tych wykorzystuję graficzną, cyfrową obróbkę obrazu, eksperymentującą i poszerzoną o współistnienie z innymi dyscyplinami artystycznymi (np. body painting). Ważnym, stałym elementem mojej kariery graficznej jest wieloletnia (2008-2019) współpraca z Wydawnictwem Uniwersytetu Gdańskiego. Jestem autorem projektów licznych okładek publikacji naukowych uczelni. Wiele z nich otrzymywało prestiżowe nagrody instytucji publicznych, co, jako współtwórcy projektów, daje mi wiele satysfakcji. Moje doświadczenie zawodowe zaowocowało nawiązaniem współpracy z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych w Gdańsku, gdzie jestem wykładowcą na Wydziale Sztuki Nowych Mediów i prowadzącym pracownię Grafiki Reklamowej i Multimedialnej.

Info: Facebook Sztumskie Centrum Kultury

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.