Wydanie nr 193/2020, Sobota 11.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Benedykt, Pius, Pelagia, Siepraw, Olga, Wyszesława, Kalina, Placyd, Sawin, Cyrus, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowiec: Pożar poddasza budynku wielorodzinnego

Nowiec: Pożar poddasza budynku wielorodzinnego fot. KP PSP Sztum
9 zastępów straży pożarnej w tym: OSP Bągart, OSP Dzierzgoń i OSP Żuławka Sztumska brało udział w gaszeniu pożaru poddasza w miejscowości Nowiec. Całkowitemu spaleniu uległ dach o pow. ok. 300m2 oraz mieszkanie na drugiej kondygnacji wraz z pozostałą częścią strychu.
Parter nie był objęty pożarem. Wszyscy lokatorzy (7 osób) opuścili budynek przed przybyciem pierwszego zastępu straży pożarnej.  Potwierdzenie Zakład Energetyczny potwierdził odłączenie energii od budynku, rozpoczęto akcje gaśniczą. Na miejsce zdarzenia przyjechała Policja, Zakład Energetyczny oraz przedstawicieli U.M. i Gminy w Dzierzgoniu. Mieszkańcy budynku zostali objęci opieką. Na miejsce zdarzenia przyjechał również Oficer Operacyjny Powiatu. Nastąpiła ewakuacja mienia z budynku. Z budynku wyniesiono 3 szt. butli gazowych propan- butan 11 kg każda. Prowadzono prace rozbiórkowe połączone z dogaszaniem pozostałych zarzewi ognia, z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Wypompowano wodę z częściowo zalanej piwnicy budynku.  Poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sztumie o zaistniałej sytuacji. Całkowitemu spaleniu uległ dach o pow. ok. 300m2 oraz mieszkanie na drugiej kondygnacji wraz z pozostałą częścią strychu. Mieszkania na pierwszej kondygnacji zostały całkowicie zalane.
Info i foto: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.