Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu DK22 z drogą na Kończewice i Mątowy Wielkie. Zobacz plany przebudowy.

  • Wydanie nr 218/2020
  • 14 marca 2019, 11:18
  • Redakcja
  • Wiadomości
  • 8 komentarzy
W związku z rosnącą w ostatnim czasie liczbą wypadków samochodowych na drodze krajowej nr 22 pomiędzy Malborkiem a Tczewem, szczególnie na skrzyżowaniu DK22 z drogą w kierunku na Mątowy Wielkie i Kończewice, zwróciliśmy się z pytaniem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o plany związane z przebudową tego niebezpiecznego odcinka.

W błyskawicznej odpowiedzi Piotr Michalski, st. specjalista ds. komunikacji społecznej napisał, że „na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest przygotowywany projekt budowlany przebudowy odcinka drogi krajowej nr 22 między Knybawą a Gnojewem (w ramach programu wzmocnienia dróg krajowych do nacisku 11,5 t). W projekcie tego zadania przewidziano m.in. przebudowę skrzyżowań: na Mątowy (będzie tu zamontowana sygnalizacja świetlna), a także tego następnego między Kończewicami a Gnojewem (będzie zmieniona geometria). Nowa droga będzie miała przekrój 2x1 (zbliżony do obecnego), ale zostały też zaprojektowane odcinki z przekrojem 2+1 (będzie można bezpiecznie wymijać pojazdy wolnobieżne i ciężarowe). Do tego będzie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy oraz kanał technologiczny. Po przebudowie ten odcinek drogi krajowej nr 22 będzie wyglądał zupełnie inaczej niż teraz - będzie zdecydowanie bezpieczniej. Planujemy, że projektowanie potrwa do jesieni br. Następnie trzeba będzie wystąpić z wnioskami o decyzję środowiskową i zgodę na realizację inwestycji drogowej”.

Zdaniem Piotra Michalskiego inwestycja mogłaby ruszyć w latach 2020 – 2021.

A wy co sądzicie o tym niekwestionowanym Czarnym Punkcie na polskiej mapie drogowej? Czy postawienie sygnalizacji świetlnej w tym miejscu jest dobrym pomysłem?

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Grzes
Grzes 15.03.2019, 09:32
Przepraszam za prak powściągliwości, ale czy w GDDKiA pracują same tępaki?!
DK22 na odcinku Malbork-Elbląg ma natężenie autostradowe! Non stop auta jadą w obudwu kierunkach, ale co tam bezpieczeństwo i płynność ruchu! Za 120 mln zakreciki wyprostować i świateł nawalić, zamiast prawidziwa ekspresówkę z 4 pasami pobudować!!! Kipiny!!!
mm
mm 15.03.2019, 12:46 (odpowiedź do Grzes)
Może po osiem pasów w każdą stronę? Pomijam kwestie, że most na Nogacie i Wiśle jest dalej dwupasmowy, ale co tam, stać nas! Może kolega Grzes, rzuci groszem na tą inwestycję?
Kakkk
Kakkk 15.03.2019, 05:57
A nie lepiej duże rondo. Zatrzymywać cały ruch bo dwa lub jedno auto wjeżdża.
Ferdo
Ferdo 15.03.2019, 13:56 (odpowiedź do Kakkk)
Jedno lub dwa? Przecież ruch z dk 22 od strony Tczewa na nowy Dwór Gdański i później Elbląg odbywa się właśnie przez tą trasę. Łącznie z dużymi składami. Najpierw się zorientuj zamiast pisać bzdury.
mm
mm 15.03.2019, 12:48 (odpowiedź do Kakkk)
Rondo na krajowej drodze szybkiego ruchu: GENIALNE! Może progi zwalniające byłyby lepszym rozwiązaniem i takie taniutkie...
Kierowca
Kierowca 14.03.2019, 19:21
Od dłuższego czasu natężenie na DK22 jest ogromne , taka przebudowa jest całkowicie bez sensu , ruch się nie zmniejszy , a główny problem czyli miejscowości po drodze zostaną,dlatego jest tak wiele wypadków na na niej bo na prostych odcinkach wiele osób rwie się do wyprzedzania bez zachowania bezpieczeństwa (często uczęszczam tę drogę i jestem świadkiem takich ryzykownych manewrów). Najlepszą opcją byłaby budowa obwodnicy Malborka połączona z rozbudowaniem obwodnicy aż do samego Elbląga i wcięciem jej w drogę S7. A tak przebudowa pochłonie ogromne środki ale realnej poprawy nie będzie.
kierowca
kierowca 14.03.2019, 18:46
Myślę że lepszym chwilowym rozwiązaniem były by prawoskrety
Adam
Adam 14.03.2019, 18:05
Do ilu wypadków musiało tam dojść żeby w końcu ktoś na to wpadł.