Wydanie nr 267/2020, Środa 23.09.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Bogusław, Liwiusz, Tekla, Boguchwała, Libert, Zachariasz, Zachary, Krzysztof, Elżbieta, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stegna: 4 kłusowników w rękach policji. Jeden poszukiwany listem gończym.

Gmina Stegna: 4 kłusowników w rękach policji. Jeden poszukiwany listem gończym. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Wspólne działania policjantów ze Stegny oraz Państwowej Straży Rybackiej doprowadziły do zatrzymania 4 kłusowników, jeden z nich był również poszukiwany listem gończym. Wszyscy usłyszeli zarzuty z Ustawy o rybactwie śródlądowym.

W ubiegły czwartek (21.03.2019 r.) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Stegnie przeprowadzili na rzece Tuga wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie służby na wysokości jednej z miejscowości gminy Stegna funkcjonariusze zauważyli mężczyznę płynącego łódką. Zauważyli również, że mężczyzna ten wyciągał sieci wraz ze złowionymi rybami. W wyciąganiu złowionych ryb pomagało mu 3 mężczyzn, którzy pozostali na brzegu rzeki. W momencie zakończenia połowu funkcjonariusze zatrzymali nielegalnych rybaków. Zatrzymani mężczyźni byli w wieku 27, 54, 57 oraz 58 lat. Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnym systemie okazało się, że 58-latek jest poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli łódź oraz sieć stawną a 15 kg złowionych ryb zostało przekazanych Państwowej Straży Rybackiej celem przekazania ich Polskiemu Związkowi Wędkarskiemu z okręgu Elbląga. Wszyscy zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 27 ust. 1 pkt 2 Ustawy o rybactwie śródlądowym. Ponadto poszukiwany 58-latek kolejny rok spędzi w Zakładzie Karnym.

Przypominamy, że osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

Info i foto: KPP Nowy Dwór Gdański

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Xav
Xav 13.04.2019, 14:02
Łapy poobcinać złodziejom