Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pojechał na zielonym, mimo to uznano go winnym kolizji. Sprawa trafiła do sądu.

Do naszej redakcji zwrócił się kierowca, który uczestniczył w kolizji na al. Rodła. Na miejsce wezwano patrol policji, który uznał go winnym. Mężczyzna był pewien, że wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle. Funkcjonariusze uznali, że nie umożliwił opuszczenia skrzyżowania drugiemu kierowcy. Mężczyzna nie przyjął mandatu i całą sprawę zbada sąd.

Klasyczna sytuacja. Na lewoskręcie w kierunku ul. Mickiewicza zapala się zielone świtało. Niestety jadący od strony rynku przejeżdżają jeszcze przez skrzyżowanie. W tym przypadku doszło do zderzenia. Policja winnym uznała kierowcę BMW i zaproponowała mandat. Mężczyzna z decyzją się nie zgodził, dlatego sprawę wyjaśni sąd. Funkcjonariusze w uzasadnieniu decyzji wskazali, iż w ich ocenie kierowca skręcający w lewo nie umożliwił opuszczenia skrzyżowania drugiemu pojazdowi. Nagranie z naszych kamer posłuży za dowód podczas czynności sądowych.

Czy kierowca BMW faktycznie uniemożliwił jadącemu volkswagenem opuszczenie skrzyżowania?

Może to kierowca VW nie zachował ostrożności i po prostu wjechał w BMW?
Powyższe kwestie będzie musiał rozstrzygnąć sąd w Malborku. Jaka jest jednak wasza ocena całej sytuacji?

 

Co w sytuacji gdy kierowca przyjąłby mandat?
Jeżeli przyjmiemy mandat, ale po czasie dojdziemy do wniosku, że nie była to właściwa decyzja, to możemy się od niego odwołać w ciągu 7 dni do właściwego sądu. Jeżeli uda nam się jeszcze zdobyć dowody na potwierdzenie naszej wersji w sądzie, to mamy duże szanse na zmianę decyzji. Należy jednak pamiętać, że za mandat i tak musimy zapłacić. W gestii sądu będzie należała decyzja o ewentualnym zwrocie za niesłusznie nałożoną karę.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
yyy
yyy 28.03.2019, 21:58
patrzcie na 5 sek filmu - chodzi o światła na skrzyżowaniu - jest zielone dla jadących od mostu w stronę piasków, zapala się zielona strzałka dla skręcających w lewo, czyli jest czerwone dla jadących od Mickiewicza, wg mnie kierowca jadący od Mickiewicza pojechał na czerwonym a na pewno na żółtym widać go w tym momencie na pasach - kolejna kolizja źle oceniona przez malborską policję - Żenada
Kierowca
Kierowca 28.03.2019, 13:41
Widać na nagraniu że kierowca VW mija sygnalizator i staje za przejściem oraz sygnalizacją świetlną ale nie może pojechać dalej ponieważ samochody skręcające w prawo przepuszczają pieszych. Jest to ewidentnie wina kierującego VW bo nie powinien on mijać sygnalizatora skoro widział że samochody przed nim nadal znajdują się na skrzyżowaniu i nie są w stanie go opuścić.
fg
fg 27.03.2019, 23:43
Policja nie ma racji, kierowca wjechał na czerwonym, co więcej miał czas aby zatrzymać się, więc w sposób oczywisty wtargnął na skrzyżowanie a nie jest maruderem, który utknął na nim.
Malborska policja żenada
Malborska policja żenada 27.03.2019, 18:56
Miałem ostatnio stłuczke na skrzyżowaniu równorzędnym auto miało mnie po prawej stronie więc kierowca powinien mnie puścić doszlo do kolizji i od panów policjantów również usłyszałem moja wine ponieważ tamto auto opuszczało skrzyżowanie więc po co te wszystkie przepisy ruchu drogowego. Kto pierwszy na skrzyżowaniu ten lepszy wychodzi że tak trzeba jeździć w Malborku....
pol
pol 27.03.2019, 13:07
Pisanie ( uzasadnienie policji) że uniemożliwił opuścić skrzyżowanie jest śmiechu warte. Na nagraniu wyraźnie widać że samochód WJEŻDŻA na skrzyżowanie gdy pali się zielone dla jadących na wprost Aleją rodła .