Wydanie nr 218/2020, Środa 5.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Nonna, Cyriak, Abel, Maria, Memiusz, Oswalda, Oswald, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pojechał na zielonym, mimo to uznano go winnym kolizji. Sprawa trafiła do sądu.

Do naszej redakcji zwrócił się kierowca, który uczestniczył w kolizji na al. Rodła. Na miejsce wezwano patrol policji, który uznał go winnym. Mężczyzna był pewien, że wjechał na skrzyżowanie na zielonym świetle. Funkcjonariusze uznali, że nie umożliwił opuszczenia skrzyżowania drugiemu kierowcy. Mężczyzna nie przyjął mandatu i całą sprawę zbada sąd.

Klasyczna sytuacja. Na lewoskręcie w kierunku ul. Mickiewicza zapala się zielone świtało. Niestety jadący od strony rynku przejeżdżają jeszcze przez skrzyżowanie. W tym przypadku doszło do zderzenia. Policja winnym uznała kierowcę BMW i zaproponowała mandat. Mężczyzna z decyzją się nie zgodził, dlatego sprawę wyjaśni sąd. Funkcjonariusze w uzasadnieniu decyzji wskazali, iż w ich ocenie kierowca skręcający w lewo nie umożliwił opuszczenia skrzyżowania drugiemu pojazdowi. Nagranie z naszych kamer posłuży za dowód podczas czynności sądowych.

Czy kierowca BMW faktycznie uniemożliwił jadącemu volkswagenem opuszczenie skrzyżowania?

Może to kierowca VW nie zachował ostrożności i po prostu wjechał w BMW?
Powyższe kwestie będzie musiał rozstrzygnąć sąd w Malborku. Jaka jest jednak wasza ocena całej sytuacji?

 

Co w sytuacji gdy kierowca przyjąłby mandat?
Jeżeli przyjmiemy mandat, ale po czasie dojdziemy do wniosku, że nie była to właściwa decyzja, to możemy się od niego odwołać w ciągu 7 dni do właściwego sądu. Jeżeli uda nam się jeszcze zdobyć dowody na potwierdzenie naszej wersji w sądzie, to mamy duże szanse na zmianę decyzji. Należy jednak pamiętać, że za mandat i tak musimy zapłacić. W gestii sądu będzie należała decyzja o ewentualnym zwrocie za niesłusznie nałożoną karę.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rob
rob 27.03.2019, 12:12
Mandat to się Policji należy,przecież tamten ewidentnie wjechał na czerwony.
GMB
GMB 27.03.2019, 11:52
Policja w tym przypadku się nie popisała. Ciekawe jak się będzie tłumaczyła jak sąd uzna, że nie ma racji?
Franciszek Syn Suskiego
Franciszek Syn Suskiego 27.03.2019, 09:56
Opuszczenie skrzyżowania? Leci z nami pilot? Przecież wyraźnie widać, że gość ma zielone i jedzie. A skoro ma zielone, to ten drugi ma co? Codziennie takich bohaterów widzę. Oj policja policja...
Jacek
Jacek 27.03.2019, 10:12 (odpowiedź do Franciszek Syn Suskiego)
Dokładnie, ten pan widać stał pod sygnalizacją i najwyrazniej nie widział że juz ma czerwone, a wystarczylo dojechac do lini i poczekac
dryft
dryft 27.03.2019, 10:20 (odpowiedź do Jacek)
Nie widział że ma czerw na skrzyżowanie nie upewniając się czy może = nie zachował szczególnej ostrożności = kto jest winien? Policja ma szczególny dar komplikowania prostych spraw, wszyscy z mózgami już odeszli z pracy?
Jacek
Jacek 27.03.2019, 09:50
Pan z vw nie powinien wjechac na skrzyzowanie, jezeli nie jest pewien że zdąży je opuścić, widziałem tą sytuacje bo akurat jechałem tym partnerem prosto, i co jak bym uderzyl na zielonym w tego vw to bylaby moja wina?
janek
janek 27.03.2019, 10:22 (odpowiedź do Jacek)
Może mam słaby wzrok. Ale to BMW wjechało na skrzyżowanie na czerwonym. I jeśli pan jechałby na swoim zielonym, to uderzyłby pan w BMW, a nie w VW. Tylko tyle chciałbym dodać do pańskiego wpisu.
Jacek
Jacek 27.03.2019, 11:50 (odpowiedź do janek)
Widze ze nie tylko ze wzrokiem, ale i z czytaniem ze zrozumieniem , kierowca bmw tak samo jak ja mielismy zielone swiatło, pozdrawiam