Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Stanowisko Radnych Powiatu Sztumskiego w sprawie podwyżek dla nauczycieli

Stanowisko Radnych Powiatu Sztumskiego w sprawie podwyżek dla nauczycieli fot. znp.edu.pl
Radni Powiatu Sztumskiego wyrażają solidarność ze środowiskiem nauczycielskim, które postuluje do Rządu o wzrost wynagrodzeń i domaga się zapewnienia samorządom pieniędzy na wypłacenie podwyżek dla pracowników oświaty.

"Uważamy że zawód nauczyciela jest zaufania publicznego, wobec którego zostały nakreślone wysokie standardy etyczne, duże wymogi dotyczące kwalifikacji oraz konieczność ciągłego doskonalenia zawodowego. Wobec tego osoby wykonujące tę trudną i ważną misję, winny być godnie wynagradzane.Niestety rzeczywistość jest inna, pensje polskich nauczycieli są jednymi z najniższych w Unii Europejskiej. Powiat sztumski posiada dobrze przygotowaną kadrę pedagogiczną. Systematycznie poprawiają się umiejętności dydaktyczne i wychowawcze nauczycieli. Wielu pedagogów podnosi swoje kwalifikacje i uzyskuje prawo do nauczania dodatkowych przedmiotów.
Radni Powiatu Sztumskiego popierają słuszne oczekiwania nauczycieli dotyczące wzrostu ich wynagrodzenia. Propozycje złożone przez MEN o wysokości podwyżek, proponowanych przez Rząd, są w naszej ocenie nieadekwatne do obecnej sytuacji płacowej w oświacie. Płace nauczycieli znacznie odstają od średnich zarobków w naszym kraju. Próba przerzucania odpowiedzialności za politykę płacową w oświacie na samorządy jest nieuprawniona. Radni Powiatu Sztumskiego oczekują, że władze naszego Państwa kierując się dobrem dzieci i młodzieży, nie dopuszczą do strajków w szkołach i placówkach oświatowo - wychowawczych, wychodząc na przeciw oczekiwaniom płacowym środowiska nauczycielskiego. Sztum 8.04.2019"

Info i foto pisma: Facebook Zbigniew Zwolenkiewicz

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.