Wydanie nr 197/2020, Środa 15.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Lubomysł, Daniel, Włodzimierz, Roksana, Egon, Ignacy, Henryk, Niecisław, Dawid, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dachowanie w Sztumskim Polu oraz pożar budynku gospodarczego w Jordankach - raport sztumskich służb mundurowych

Dachowanie w Sztumskim Polu oraz pożar budynku gospodarczego w Jordankach - raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O pożarach i innych interwencjach KP PSP Sztum w powiecie sztumskim przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym.
Dnia 09-04-2019 o godzinie 14:32 w miejscowości Szropy-Niziny, Paliło się ok. 200m2 suchej trawy przy drodze. Tego samego dnia o godzinie 16:00 w miejscowości Sztum, na ul. Kasprowicza, strażacy wezwani zostali do palących się porzucone śmieci, w tym opona na terenie ogródków działkowych. Ostatnie zgłoszenie 09 kwietnia 2019 r. o godzinie 21:45 w miejscowości Stary Targ, na ul. Świerczewskiego, dotyczyło palącego się mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym jednopiętrowym. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem JOP. 
Dnia 11-04-2019 o godzinie 07:24 w miejscowości Sztumskie Pole, na ul. Żeromskiego. Na drodze woj. nr 603 przed miejscowością Sztumskie Pole samochód osobowy wypadł z drogi i po dachowaniu zatrzymał się na przydrożnej polanie. W pojeździe znajdowały się trzy osoby, wszystkie poza pojazdem. Następne zgłoszenie o godzinie 12:46 w miejscowości Dzierzgoń. Strażacy zostali poproszeni o pomoc przy otwarciu mieszkania. Znajdujący się na miejscu zdarzenia patrol Policji informuje, że w mieszkaniu prawdopodobnie przebywa mężczyzna, z którym od kilku dni nie ma kontaktu. Wieczorem o godzinie 19:09 Jordanki, paliło się około 2a trawy na nieużytku rolnym.
13 kwietnia o godzinie 04:55 również w miejscowości Jordanki, sztumscy strażacy interweniowali w związku z pożarem budynku gospodarczego. Budynek murowany o drewnianej konstrukcji dachu. Dach był częściowo objęty ogniem. Budynek składał się z parteru i poddasza, na parterze pomieszczenia znajdowały się dwa stanowiska garażowe. Nie było osób poszkodowanych. Tego samego dnia po południu o godzinie 16:50 w miejscowości Komorowo. Na nieużytkach rolnych było widać miejsce po wypaleniu ok. 30m2 trawy. Na wypalonym terenie znajdowała się pryzma torfu o wym. 3mx3m, z której widać było wydobywający się dym. O godzinie 23:22 w miejscowości Dzierzgoń w budynku wielorodzinnym na 1 piętrze znajdowali się ratownicy medyczni przy osobie poszkodowanej. Ratownicy nie mogli sami znieść osoby do karetki.
Dnia 14-04-2019 o godzinie 21:04 w miejscowości Prakwice, jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego twierdził, iż czuje dziwny zapach w swoim mieszkaniu. Prawdopodobnie sąsiedzi palili nieodpowiednim opałem. Próbował dzwonić na straż miejską. Brak było widocznych oznak pożaru komina.
info: KP PSP Sztum
 
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.