Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ksiądz skazany za pedofilię prowadził rekolekcje w Malborku. Echa filmu braci Sekielskich.

Ksiądz skazany za pedofilię prowadził rekolekcje w Malborku. Echa filmu braci Sekielskich. fot. foto: TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
Film braci Sekielskich ukazuje relacje osób pokrzywdzonych przez księży pedofili oraz reakcje kościoła na te przerażające historie. Jednym z „bohaterów” jest ksiądz Dariusz Olejniczak - skazany prawomocnym wyrokiem na ponad 2 lata więzienia. Kapłan otrzymał również dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Z filmu dowiadujemy się, że sprawca w 2018 roku prowadził rekolekcje dla dzieci w jednej z malborskich parafii.

W wyroku sądu czytamy, że: „ks. Dariusz Olejniczak miał dopuszczać się innych czynności seksualnych polegających na dotykaniu krocza oraz jego okolic wobec małoletnich poniżej 15 roku życia.” W filmie możemy wysłuchać historii nastolatki, która opowiada o wydarzeniach sprzed lat. Pomimo kary bezwzględnego więzienia i sądowego zakazu pracy z dziećmi, ksiądz nadal prowadzi rekolekcje.


Rekolekcje w parafii św. Józefa w Malborku.


W filmie możemy zobaczyć, jak ksiądz Dariusz Olejniczak prowadził rekolekcje dla dzieci w parafii św. Józefa w Malborku. Na stronie parafii możemy wciąż znaleźć zaproszenie na spotkanie z księdzem:

„REKOLEKCJE ADWENTOWE OD 16 - 19 GRUDNIA 2018 r. NAUKI WYGŁOSI KS.DARIUSZ OLEJNICZAK.
W ŚRODĘ OFIARY ZEBRANE NA TACĘ PRZEZNACZONE SĄ DLA KS. REKOLEKCJONISTY.”


Pytania w tej sprawie skierowaliśmy do ks. proboszcza. Po uzyskaniu odpowiedzi przekażemy państwu stanowisko parafii.

 

Po publikacji filmu ks. Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa

Dopiero publikacja filmu braci Sekielskich przyniosła oczekiwane efekty. Wcześniej pomimo wyroku sądu ksiądz Olejniczak nadal pracował z dziećmi. Na stronie Archidiecezji Warszawskiej możemy przeczytać oświadczenie:


Ksiądz Dariusz Olejniczak złożył wczoraj na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego. Prośbę umotywował złamaniem zakaz sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie.

Odchodząc wyraził skruchę i zapewnił że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi

ks. Przemysław Śliwiński

rzecznik prasowy Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej

 

 

ZOBACZ FILM: TYLKO NIE MÓW NIKOMU

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ania
ania 03.06.2019, 03:47
dziwne to dla mnie zamiatanie pod dywan, powinni odsunac takiego ksiedza od poslugi iwyslac do klasztoru jesli nie chca go wywalic. Nie wiem co on im mowi, ze dzieci same chcialy? bo do manipulacji i wpedzania w poczucie winy sa wysmienici, z drugiej storny gdy ich ktos wywali to jako juz nie ksiadz co mialby robic? niczego nie umie, kasy nie ma, ale czy litosc wobec sprawcy to jest to czym powinnismy sie kierowac? moze trzeba pomyslec o ofiarach i wydalenie z poslugi jest surow własnie kara, gdy musza na now zyc, pracowac,
kilku ksiezy nie chce sie wypowiadac na ten temat, ale zapytani czy nie lepiej zniesc celibat, stworzyc normalne rodziny jak u pastorów, i nie bedzie tego wykorzystywania? odpowiedzieli ze na tym polega posługa kapłanska, na wyzeczeniu sie rodziny, dzieci, uciech cielesnych i jestli ktos tego nie rozumie, nie powinien byc dopuszczony do kapłaństwa, ze to ich krzyz. Ja uwazam ze nie musi tak byc.
Paweł
Paweł 14.05.2019, 08:47
Przepraszam poprawka polityczna: "homoseksualista"
Paweł
Paweł 14.05.2019, 08:46
Powtarzałem i powtarzać będę... żaden zdrowy fizycznie i na umyśle facet nie idzie na księdza... "powołamie" to tylko przykrywka bo jaki zdrowy facet rezygnuje dobrowolnie "oficjalnie" z seksu? - wniosek albo pedał albo pedofil.
Fred
Fred 14.05.2019, 21:03 (odpowiedź do Paweł )
Dokladnie, nic dodac nic ujac
Kkk
Kkk 14.05.2019, 06:23
Daleko mi do cotygodniowych wizyt w kościele, ale stwierdzam, że trochę brak obiektywnego podejścia do tematu.obejrzałem film dokładnie, bardzo dokładnie. Gdyby Sekielski pokusił się o zrobienie cyklu o pedofilii, wśród ksiezy6, lekarzy, prawników, nauczycieli - byłby dla mnie bardziej wiarygodny. Teraz odnoszę jednak wrażenie, że nie tyle odkrywa i walczy z pedofilia, co z samym kościołem. Współczuję proboszczowi, wyleje się teraz na niego niezłe szambo, a to jeden z najlepszych ludzi, których w życiu spotkałem
Drwal
Drwal 13.05.2019, 20:32
.............................i dlatego każdy kandydat na Księdza przed wstąpieniem do Seminarium powinien położyć fiuta na pieńku !