Wydanie nr 269/2020, Piątek 25.09.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Aureli, Aurelia, Aurelian, Herkulan, Wincenty, Rufus, Franciszek, Włodzisław, Eufrozyna, Władysław, Kleofas, Ermenfryda, Irmfryda, Ermenfryd, Irmfryd
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich. Zobacz kto będzie reprezentował Miasto i Gminę Sztum na etapie centralnym.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich. Zobacz kto będzie reprezentował Miasto i Gminę Sztum na etapie centralnym. fot. Facebook Miasto i Gmina Sztum
Cyprian Piróg (SP nr 1) i Milan Safader (SP nr 2) będą reprezentowali Miasto i Gminę Sztum w etapie centralnym konkursu wiedzy o zamkach gotyckich, który odbędzie się 6 czerwca we Fromborku. W Sali Czekoladowej SCK 15 maja odbył się etap gminny konkursu wiedzy o zamkach gotyckich w konkursie wzięło udział 27 uczniów ze sztumskich szkół podstawowych.

Konkurs od lat jest organizowany przez Stowarzyszenie Gmin Polskie Zamki Gotyckie w Olsztynie. Na etapie gminnym, przygotowanym przez Miejsko-Gminny Zespół Oświaty, 27 uczniów z wszystkich naszych podstawówek rozwiązywało test pisemny przesłany przez olsztyńskie stowarzyszenie. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja, której przewodniczyła nauczycielka historii Eleonora Karzarnowicz. Czas oczekiwania na ogłoszenie wyników wypełniono uczestnikom grami planszowymi. Zadbał o to Sławomir Wiechowski z Pionkolandii.
Test najlepiej rozwiązał Cyprian Piróg (SP nr 1). Drugie miejsce w konkursie zajął Milan Safader (SP nr 2). Wyróżnienia przypadły Weronice Szumowskiej, Adriannie Truty i Maciejowi Kopczyńskiemu (wszyscy z SP 1).
Nagrody młodym znawcom dawnych warowni wręczyli burmistrz Sztumu Leszek Tabor oraz Ewa Ruczyńska, członek zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskie Zamki Gotyckie.

Info i foto: Facebook Miasto i Gmina Sztum/sztum.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.