Wydanie nr 153/2020, Poniedziałek 1.06.2020
imieniny: pokaż (16 imion)Bernard, Nikodem, Alfons, Symeon, Fortunat, Magdalena, Eunika, Konrad, Felin, Felina, Ischyrion, Juwencja, Juwencjusz, Justyn, Teobald, Pamela
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi.

  • Wydanie nr 153/2020
  • 9 lipca 2019, 09:04
  • Redakcja
  • Wiadomości
Pomóżmy Łukaszowi stanąć na nogi. fot. nowydworgdanski.naszemiasto.pl
13 - letni Łukasz Cabaj choruje na wrodzoną łamliwość kości typu V. W swoim krótkim życiu doznał aż 14 razy złamań kręgosłupa. Mimo tego, że bardzo uważa na siebie, nawet zwykłe kichnięcie może doprowadzić do złamania. Aby mu pomóc, potrzebna jest operacja kręgosłupa, która kosztuje 600 tys. zł.

Życie Łukasza to nieustanne pasmo cierpienia. Do tej pory aż 39 razy doznał złamania kości. Zdaniem mamy jest jednym z 47 chorych na świecie i jedynym przypadkiem w Polsce, któremu w naszym kraju nie dano żadnej nadziei na poprawę stanu zdrowia. Dopiero ubiegłoroczny wyjazd do Stanów Zjednoczonych pomógł, dotychczas leżącemu chłopcu, stanąć na nogi.

Potrzebna kosztowna operacja kręgosłupa.

Jednak to jeszcze nie koniec walki. Kolejnym etapem leczenia jest operacja kręgosłupa. Jego kręgosłup okręca się dosłownie wokół własnej osi. Jeśli nie dojdzie do operacji, wówczas Łukasz wróci do pozycji leżącej i swojego łóżka, bowiem w każdej chwili dojść może do złamania kręgosłupa i uszkodzenia rdzenia kręgowego, a co za tym idzie – grozi mu paraliż.

W powrocie do zdrowia może pomóc każdy, kto wejdzie na stronę https://www.siepomaga.pl/lukasz-cabaj?fbclid=IwAR1UGgaiKm_kqmpQ6jYOP5fJaEEKhXeyueB_aQe--efifmxcnqey-yzq09Y i przekaże środki na operację. Do tej pory udało się zebrać ponad 95 tys. zł z potrzebnych 600 tys. zł.

Zbiórka trwa do 21 lipca br.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.