Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Usuwanie gniazda owadów, połamanych gałęzi oraz pożar sadzy w kominie- raport sztumskich służb mundurowych

Usuwanie gniazda owadów, połamanych gałęzi oraz pożar sadzy w kominie- raport sztumskich służb mundurowych fot. redakcja
O interwencjach KP PSP Sztum w ubiegłym tygodniu przeczytają Państwo w raporcie tygodniowym.
Dnia 14-07-2019 o gdzinie  21:42 w miejscowości  Sztum, ul. Sierakowskich, paliła się śmietnik. Tego samego dnia o godzinie 21:28 w Postolinie [wieś]- Strażacy usuwali plamę oleju na drodze powiatowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego. Nastąpiła sorpcja plamy oleju przy pomocy damolinu. Wcześniej, bo o godzinie 19:53 w Dzierzgoniu, strażacy dostali wezwanie do palącego się samochodu osobowego marki Mercedes. Wprowadzony był ruch wahadłowy na drodze. Po dojeździe lawety i zabraniu auta jezdnia została uprzątnięta. Został wznowiony ruch na drodze. O godzinie 17:10 w miejscowości Piekło,  na Wiśle - uwięziona była łódź motorowa - zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną. Ratownicy podpłynęli do uwięzionej łodzi motorowej. Podczepili line i próbowali wydostać łódź na głębszą wodę. Po kilku próbach założenie się to udało - łódź została uwolniona i bezpiecznie odpłynęła. Po południu o 15:40 w miejscowości Stare Miasto strażacy usuwali gniazdo owadów z domu jednorodzinnego. O godzinie 00:16 w miejscowości Dzierzgoń, ul. Odrodzenia straż została wezwana do wypadku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodu pożarniczego. Poszkodowany został zabrany przez ZRM do szpitala.
Dnia 12-07-2019 r. o godzinie 18:13 w miejscowości Dzierzgoń, ul. Wojska Polskiego 4, Bank Spółdzielczy O/Dzierzgoń. Po przejściu się ratowników z przedstawicielem banku po obiekcie stwierdzono, iż załączyła się czujka w pomieszczeniu archiwum. Stwierdzono  brak oznak pożaru. Ponowne skontrolowano cały obiekt. Wcześniej o godzinie 13:43 w miejscowości Koślinka. Sztumscy strażacy zostali wezwani do wypadku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych z włączoną sygnalizacją świetlną i rozstawienie pachołków ostrzegawczych. Udzielono pomocy osobie poszkodowanej poprzez wsparcie psychiczne. Z badania fizykalnego- stwierdzono brak obrażeń. Strażacy przekazali osobę poszkodowaną ZRM. 
Dnia 11-07-2019 21:57 w miejscowości Sztum na  ul. Żeromskiego, Droga wojewódzka - plama śliskiej substancji MZ/L Zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego. Neutralizacja plamy przy pomocy specjalnego roztworu myjącego. Zmycie nawierzchni z szybkiego natarcia.  Likwidacja zagrożenia.  W celu lepszego zabezpieczenia miejsca zdarzenia na miejscu ustawiono 2 pachołki ostrzegawcze. Zakończenie działań i powrót do JRG.
Dnia 11-07-2019 w miejscowości Sztum, ul. Żeromskiego strażacy usuwali śliską substancję z drogi.
Dnia 10-07-2019 23:21 w miejscowości Dzierzgoń, interweniowano przy zadymieniu mieszkania wskutek przypalenia potrawy.  Natomiast o godzinie 09:32 w miejscowości Koślinka. Strażacy interweniowali  przy połamanych gałęziach drzew. Ratownicy pracujący w koszu podnośnika odcięli złamane gałęzie za pomocą pilarki spalinowej. Gałęzie zostały następnie złożone na poboczu drogi. 
Dnia 09-07-2019 o godzinie 20:42 w miejscowości Sztum. Paliły się sadze w kominie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez prawidłowe ustawienie samochodów z włączoną sygnalizacją świetlną. Wygaszono palenisko w piecu, wybrano z wyczystki. Strażacy weszli na poddasze budynku przez właz, wyczyścili przewód kominowy przy pomocy sprzętu kominiarskiego. Następnie nastąpiła kontrola przewodu dymowego przy pomocy kamery termowizyjnej - 20*C. Kontrola pomieszczeń miernikiem wielogazowym - wykazała brak zagrożenia. Przekazano miejsca zdarzenia właścicielowi i wystawiono druk o zakazie używania pieca do czasu ekspertyzy kominiarskiej.  O godzinie 16:54 w miejscowości Sztum, ul. Reja. Ratownicy za pomocą pompy szlamowej elektrycznej wypompowali wodę na zewnątrz. Natomiast o godzinie 15:39 Sztum, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego doszło do interwencji przy samochodzie osobowym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodu pożarniczego z włączoną sygnalizacją świetlna.  Zakręcono instalacje gazową w pojeździe, sprawdzono przedział silnikowy oraz pasażerski pod kątem  zarzewi ognia - stwierdzono brak zagrożenia. Sprawdzenie detektorem wielo gazowym obecności gazu LPG. Po zakończonych czynnościach auto odebrał właściciel. Po południu tego samego dnia 12:27 w miejscowości Sztumska Wieś [wieś]. Podczas dojazdu do miejsca zdarzenia, postronna osoba dysponująca samochodem ciężarowym z zamontowanym HDS wciągnęła całe drzewo na pobocze.  Ratownicy pocięli wystające konary na jezdnię  pilarką spalinową, następnie przy pomocy szybkiego natarcia zmyto drogę z zanieczyszczeń mineralnych. 
Dnia 08-07-2019 o godzinie 15:52 w miejscowości Kalwa, usunięto plamę z drogi. Wcześniej, bo o godzinie 13:07 również w miejscowości Kalwa, strażacy interweniowali przy wypadku aut. Odłączono akumulatory w pojazdach. Udzielono pomocy ZRM w przetransportowaniu poszkodowanego do karetki.
Źródło: KP PSP Sztum
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.