Wydanie nr 228/2020, Sobota 15.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Napoleon, Maria, Stefan, Arnolf, Arnulf, Trzebiemir, Armida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvdzierzgon.pl

Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym. Głupota i brawura mieszkańca powiatu sztumskiego.[wideo]

  • Wydanie nr 228/2020
  • 22 lipca 2019, 15:56
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Do tragicznego w skutkach zdarzenia o mały włos nie doszło w czwartek, 18 lipca br. przed godz. 17 na skrzyżowaniu ulic de Gaulle'a, Wybickiego i Chodkiewicza w Malborku.

Kierujący srebrnym samochodem marki Volkswagen Passat, nie bacząc na konsekwencje, wjechał od strony policji na czerwonym świetle. Kierowcy BMW i białego busa wjeżdżający na skrzyżowanie od strony Wybickiego i Chodkiewicza zmuszeni byli do gwałtownego hamowania. Prawdopodobnie, gdyby nie ich szybka reakcja, doszłoby do poważnego w skutkach wypadku.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy od świadka tego zdarzenia wynika, że srebrny Passat był na sztumskich numerach.

1000 zł i 11 punktów.

Według aktualnego taryfikatora mandatów za niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego pojazdem wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione, grozi mandat od 300 do 500 zł i 5 punktów karnych.

Z kolei niezachowanie należytej ostrożności na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – według taryfikatora kwota mandatu karnego przypisanego za naruszenie stanowiące znamię zagrożenia wynosi od 200 do 500 zł i 6 punktów karnych.

Mieszkańcowi powiatu sztumskiego za swoje bezmyślne i skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie groziłby mandat w wysokości nawet 1000 zł. Dostałby również łącznie 11 punktów karnych. Ale czy kara ta byłaby wystarczająco wysoka, by ten kierowca poszedł po rozum do głowy i w przyszłości zastanowił się nad konsekwencjami swojej brawury? Czy pomyśli dopiero, gdy doprowadzi do złamania czyjegoś życia?

 

Zostawiamy to bez komentarza.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Michał
Michał 24.07.2019, 20:11
Ale głupie są te dziecinne przepychanki że ludzie z tablicami GSZ jeżdżą gorzej niż GMB, GWE gorzej niż GD, NEB gorzej niż NE i odwrotnie. Nie rozumiem tego, że dumny posiadacz tablic GMB nie widzi kolizji i wypadków spowodowanych przez innych GMB a z satysfakcją dostrzega tylko te GSZ. Sztumiacy oczywiście zacierają rączki widząc kolizję GMB. Dziecinne to. Ktoś, kto dzieli kierowców na podstawie tablicy rejestracyjnej ma umysł dziecka, lub jeździ tylko między swoimi blokami i każda inna niż jego tablica wywołuje u niego szok. Pojeździjcie trochę po kraju i zobaczycie. że nie ma takich reguł. Na jednym skrzyżowaniu drogę zajedzie wam DSW a na drugim inne DSW wykaże się refleksem i opanowaniem. Dla krzykaczy: jestem NE.
Andrzej
Andrzej 23.07.2019, 10:14
Normalka,GSZ mają własne przepisy-czyli żadne.To już udowodnione wielokrotnie.
Krzyżak
Krzyżak 23.07.2019, 08:48
Gsz...jeżdzisz jak chcesz...